Eğlence

Yunanistan’ın Antikythera Adasında Maaşla Yaşamak İçin Aileler Aranıyor

Eğer betonlaşmış hayatınızdan biraz sıkıldıysanız ve şehirdeki stresli günlerinizi deniz kenarında sakin bir yaşam için takas etmek istiyorsanız, bu bir ömür boyu şans olabilir. Bir Yunan adası şu anda sakinleri arıyor ve oraya taşınmak isteyen herkese bir maaş teklif ediyor. Eğer buraya gitmeye karar verirsen diye sizin için tüm detayları derledik.

Moderniteden biraz sıkıldıysanız fırsat ayağınıza geldi diyebiliriz.

Ege Denizi’ne seyahat ediyorsanız, Antikythera olarak bilinen yaklaşık 7.89 mil kare doğada okyanusta gizlenen turkuaz sularla çevrili bir adaya  ulaşırsınız . Antikythera’da Potamos adında tek bir kasaba var. Biraz unutulmuş bir yer gibi gözüküyor. Yıllar geçtikçe, ada tekrar unutulmaya başlamıştı , ancak bugün pek çokları için yeni bir ev olmayı umuyor ve yerel valiler taşınmak isteyen sakinleri arıyor .

Yunan macerası için hayatlarını değiştirmeye karar veren şanslıların şartları ne olacak ?

Son zamanlarda, ada Yunanistan Ortodoks Kilisesi’nin yardımı ve sponsorluğunda bir projesi başlattı . Kampanya, hayatlarını değiştirmeye istekli insanlar için çok büyük bir şans. Çünkü, seçilen şanslı olanlar, ilk 3 yıl boyunca bir ev, bir kısmı yiyecek yetiştirmek veya iş kurmak için arazinin bir kısmı ve aylık yaklaşık 560 dolarlık bir maaş alacaklar.

Proje yalnızca 20 kişiye ev sahipliği yapan adayı yeniden doldurmayı hedefliyor.

Ada, doğum oranındaki bir düşüş ve daha iyi ekonomik fırsatlar arayan genç yetişkinlerin çeşitli şehirlere göçü nedeniyle topluluğunu kaybediyor  . Bu nedenle, proje esas olarak çocuklu ailelere yöneliktir.

Potansiyel yeni yerleşimcilerde aradıkları profil

Yetkililer, Yunan vatandaşı başvuru sahiplerine öncelik verecek , ancak herhangi bir milletten insanın başvuru yapmasına izin veriliyor. Aslında, ilk aileler Antikythera’ya taşındı ve yeni çocuk sakinleri sayesinde, yerel bir okul 24 yıldan fazla bir süre kapalı kaldıktan sonra yeniden açıldı .

Uzak fakat bağlı bir ada

Aradığın şey, hayatını muhteşem manzaralarla dolu bir deneyime dönüştürmekse, Antikythera yetkililerinin aradığı türden bir vatandaş olabilirsin. Ancak, henüz ikna olmadıysanız ve dünyayla bağlantınızı koparma konusunda şüpheleriniz varsa, endişelenecek bir şeyiniz olmadığını bilmelisiniz.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı