Gündem

Youtube’u Daha Güzel Bir Yer Yapan Barış Özcan’ın Tekrar Tekrar İzlediğimiz 10 Videosu

Sanat, tasarım ve teknoloji konularında Youtube üzerinden bizlere bildiklerini aktaran Barış Özcan, Youtube mecrasındaki birçok saçma içerikten sıyrılıp bizleri kanalına müptela ediyor. Kişisel belgesel tadında çektiği videoları izledikçe, yenilerini iple çekiyoruz. İzlemekten büyük keyif aldığımız Barış Özcan’ın tekrar tekrar izlediğim 10 videosunu sizler için derledik.

1 ) 23.7.1974 İstanbul doğumlu. M.Ü. Hukuk Fakültesi mezunu. Evli ve 1 çocuk babası. Hayatı başarılarla dolu şuan da Abak.us kreatif medya ajansının başkanlığını yapıyor.

2 )Abak.us nedir diye merak ediyorsanız, İstanbul ve New York’ta ofisleri olan ve BASF, THY, LC Waikiki, Türk Telekom, NYMag, TimeOut New York gibi büyük markalarla, Apple, Adobe ve LinkedIn gibi uluslararası yazılım firmalarına danışmanlık ve sosyal medya hizmeti veriyor.

3 )Geçmişte Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yaptı.

4 )TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti.

5 )Kişisel belgesellerini YouTube’da yapmaya devam ediyor. Sanat, tasarım ve teknoloji hikayelerini 2.000.000’dan fazla kişi 130.000.000 milyondan çok kez izledi.

6 )Bugüne kadar çeşitli kurumlarda ve konferanslarda 600’den fazla konuşma yaptı. Profesyonel bir keynote speaker ve TEDx konuşmacısı.

7 )YouTube’un dünya çapında seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu. #CreatorsforChange adlı bu program için uluslararası projeler üretiyor. Bunlardan bir web dizisi ve kısa filmi olan Scarecrow – Korkuluk toplamda 2 milyon kez izlendi.

8-

9-

10-

Kaynak : www.barisozcan.com

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı