Dizi-Sinema

Yok Artık! Elon Musk İle Tom Cruise Uzayda Film Çekmek İçin Bir Araya Geliyor

ABD’li aktör Tom Cruise’u çılgınlıklarıyla tanıyoruz. Aksiyon sahnelerinde dublör kullanmayan ve sahnesi için hayatını riske atmaktan çekinmeyen Cruise, bugüne kadar ki en çılgın projesi için kolları sıvadı. Hollywood yıldızı Tom Cruise ve Tesla CEO’su Elon Musk; Nasa’nın desteğiyle uzay film çekeceklerini açıkladı.

ABD’li Hollywood yıldızı ve Elon Musk uzayda çekilecek film için iş birliği yaptı. Sızan bilgilere göre Elon Musk’un uzay mekiği teknolojileri alanında öncülük eden şirketi SpaceX ile Cruise, bir süredir bu proje üzerinde çalışıyor, Nasa ile görüşmeler yürütülüyor.

Henüz hazırlık sürecinde olan filme ilişkin çok fazla bir bilgi yok. Filmin nasıl çekileceği, hangi konunun işleneceği, yönetmen ve senaristin isimleri ve kadronun kimlerden oluşacağı belirsizliğini koruyor.

Aksiyon sahnelerinde dublör kullanmayıp kendisini sık sık riske atmasıyla tanınan Tom Cruise’un bugüne kadar ki en çılgın projesine hazırlandığı ve çok heyecanlı olduğu belirtildi.

Elon Musk’un çılgın projelerinin ardı arkası kesilmiyor. 2002 yılında uzay taşımacılığı için kurduğunu söylediği SpaceX şirketi, şuanda uzayda film çekmek için hazırlık yapıyor.

Film, gerçekleşmesi durumunda, uzayda çekilen ilk film olacak.

Filmin, Tom Cruise’un koronavirüs nedeniyle ertelenen Görevimiz Tehlike (Mission: Impossible) serisiyle bağlantılı olmadığını da bilinenler arasında.

Cruise, Görevimiz Tehlike serisinin dördüncü filminin sahneleri için Dubai’deki Burj Khalifa binasının tepesine yakın bir noktada çekim yapmıştı. Hollywood yıldızı, Görevimiz Tehlike 6 filmindeki bir aksiyon sahnesinin çekimlerinde de atlamaya çalıştığı sırada binaya çarparak sakatlanmıştı.

Kaynak : 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı