Listeler

Yazdığı Cinayeti Gerçekten İşleyen Polisiye Yazarı: Krystian Bala

Polonya’da bir polisiye yazarı olan Krystian Bala, 2003 yılında Amok ismini verdiği polisiye romanını yayınladı. Kitabı okuyan Teşkilat görevlisi olayın daha önce aydınlanmamış bir cinayet ile aynı olduğunu düşündü ve dosyaları yeniden açtı. 2007 yılında tutuklanan katil yazarın ilginç hikayesi

Krystian Bala, 2003 yılında Amok ismini verdiği polisiye romanını yayınladı. Romanı okuyan Polonya Polis Teşkilatı dedektiflerinden birisi, kitapta anlatılan cinayetin işlenme şeklinin, 2000 yılında işlenmiş olan ve faili meçhul kalmış Dariusz Janiszewski cinayeti ile aynı olduğu düşündü ve soruşturmayı yeniden açarak derinleştirdi.

Soruşturmanın devamında olayı Bala’ya bağlayan fiziksel kanıtları da elde eden savcılık, yazarı cinayetle suçladı ve mahkeme kendisini 25 yıl hapse mahkum etti.

Görünüşe göre Bala, cinayeti işledikten sonra bunu bir roman haline getirmişti. Olay duyulur duyulmaz roman Polonya’da en çok satan kitap haline geldi. Okurlar, aynı dedektifler gibi romanı gerçek cinayete bağlayan kanıtları arıyorlardı kitabın içinde.

Polisin evinde yaptığı aramada, Bala’nın yazmakta olduğu ikinci romanı için işlemeyi planladığı cinayetin detaylarına da ulaşıldı.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı