Gündem

Ülke Kaymağını Kimlerin Yediğini Ortaya Çıkaran Cinsten ‘TBMM Lokantası’ Adisyonu

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı ilçelerde oturan seçmenler için ”Türkiye’nin kaymağını yiyorlar” demesiyle eleştirilmişti.  ‘ 23 Ekim ‘ tarihli TBMM Üyeler Lokantası adisyonu sosyal medyaya düşünce, bu ülkenin kaymağını kimlerin yediğini tekrar düşünmüyor değiliz. 

Türkiye’de zengin ve fakir arasında ki fark giderek açılıyor. Ne yazık ki buna sebep olanların başını, vatandaşın refah seviyesini yükseltmek için oy toplayan Milletvekilleri çekiyor. 


Bu hareketiyle enflasyonla tek başına mücadele eden bu TBMM Üyeler Lokantasını kutluyoruz.😠 1600 TL’ye çalışan halkın maaşından kesilen vergilerle 20 bin 646 TL maaş alan Milletvekilleri, kasabın yanından geçemeyenlere nispet eder gibi dana kavurmayı 6 TL’ye yiyor.

Adisyonda görüldüğü gibi, 2 kişilik menüde çorba, ana yemek, içecek ve tatlının fiyatı 28,00 TL. Peki bir vatandaş bu menüyü herhangi bir lokantada yemeğe kalksa kaç para tutar ? 

Orta gelirli bir vatandaşın lüks olmayan herhangi bir lokantaya gittiğini varsayalım. Dana kavurma – 30 TL, çorba – 7 TL, bademli keşkül – 20 TL, tel kadayıf – 15 TL, çoban salata – 9 TL, kutu kola – 9 TL = 90 TL. Yani Milletvekillerinden 23 kat daha az maaş alan vatandaş, lokantada 4 katı fazla ödeme yapıyor. 

@sibirbil

@istiklalAkarsu

@metinyoksu

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı