Dizi-Sinema

Türkiye’de Popüler Olmayan Birbirinden Harika 12 Netflix Dizisi

Netflix son zamanlarda yayınladığı dizilerle herkesi internet başına kitlemeyi başardı. Narcos, La Casa De Papel, Black Mirror, Stranger Things,  13 Reason Why dizileri kalabalık arkadaş gruplarında uzun süre konuşulacak kadar popüler oldu.Bu diziler sayesinde Netflix orjinal yapımı deyince kaliteli olduğunu düşünmeden duramıyoruz. Ülkemizde yeterli popülerliğe ulaşmamış birbirinden iddialı 12 Netflix dizisini sizler için listeledik;

1- INSATIABLE

Kiloları yüzünden okulda dalga konusu olan ve birkaç arkadaşı hariç herkesin zorbalığına uğrayan Patty ve ona yardım etmekte kararlı olan Avukat Bob’un hikayesini anlatıyor. Koç Bob sayesinde fazla kilolarından kurtulan ve bambaşka görünüme sahip olan genç kız birden okulun ilgi odağı olur. Fakat genç kız intikam almakta kararlıdır.

2-ELİTE

Okulları yıkıldığı için İspanya’nın en seçkin okulu Las Encinas’a davet edilen 3 işçi sınıfı genç başlarda bu durumu büyük bir şans olarak görür. Ancak çok geçmeden yanıldıklarını anlarlar. Kaybedecek hiçbir şeyi olmayan üç genç ile her şeye sahip olan okulun zengin öğrencileri arasında büyük bir çatışma başlar. Dipnot: La Casa De Papel’den hatırladığımız Denver, Rio, ve Alisson’un başrolde olduğu diziyi baştan sona nefesinizi tutarak izleyeceksiniz.

3-MANIAC

Annesiyle ilgili sorunları olan bir doktorun ve duygusal açıdan karmaşık bir bilgisayarın yürüttüğü tuhaf ilaç deneyine katılan iki yabancı arasında bağ kurulur. Yıllar sonra Emma Stone ve Jonah Hill’i bir arada izlediğimiz yapım başlayanları ekran başına bağlayacak.

4-THE END OF THE F***İNG WORLD

Dünyanın en ilginç yolculuğuna hazır olun! 17 yaşında olan psikopat James okulda tanıştığı Alyssa’ı öldürmekte kararlıdır. Maceraya aç bir asi olan Alyssa ise yaşadığı yerden sıkılmış yeni yerler keşfetmek ister. Evlerinden kaçarak birlikte bir yolculuğa çıkarlar. Çıktıkları yolda planını daha iyi uygulayacağını düşünen James, başlarına gelen garip olaylar silsilesinden sonra Alyssa’ya aşık olur.

5- THE RAIN

Acımasız bir virüsün İskandinavya nüfusunu kırıp geçirdikten 6 yıl sonra, iki kardeş güvenli bir ve sorularına yanıt almak için kurtulan diğer gençlere katılır.

6- DARK

Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışı içine sokar, bu arayışları, üç nesli kaplayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur. Zamanlar arasında yolculuğun yapıldığı, her dakikası gerilim ve merak uyandıran yapıma başladığınız an bir daha bırakamıyorsunuz.

7. THE HAUNTING OF HILL HOUSE ( TEPEDEKİ EV )

Yeni romanı için bir hayalet öyküsü araştıran kuşkucu Steven, kız kardeşiyle bir görüşme yapar. Bu görüşme uğursuz olaylar zincirini tetikler. Bir arada büyüyüp yolları ayrılan 5 kardeş, yaşanan bir trajedinin ardından yeniden bir araya gelir. Yıllar önce kaldıkları Tepedeki Ev’de buluşan kardeşler, bu yerle ve geçmişten gelen hayaletlerle yüzleşmek zorunda kalır. Korku türünde ki diziyi tüyleriniz diken diken izleyeceksiniz.

8-LOVE

3 sezon boyunca iyi niyetli Gus ve asi kız Mickey’in tatlı hallerini izlemek istersiniz diye umuyorum. Başrolleri Gillian Jacobs ve Paul Rust’ın üstlendiği bu romantik komedi dizisinde “ilişkilere gerçekçi bir bakış” sunarak, Mickey ve Gus karakterleri üzerinden romantik ilişkiler konusunda erkek ve kadın bakış açılarını keşfederken, modern ilişkilerin heyecanları ve ızdırapları arasında gidip geliyor.

9- EL CHAPO

Meksika’nın en büyük uyuşturucu baronu El Chapo’yu hepimiz biliyoruz. Kötü şöhreti sonunda dizi oldu. Pablo Escobar ve Cali kartelinin uyuşturucu trafiğini anlatan ve insanları ekrana bağlayan Netfilix hemen ardından bir başka uyuşturucu baronu olan El Chapo’yu çekti. Hırsı ve saygı görme ihtiyacıyla hareket eden El Chapo’nun şiddet dolu hayatını anlatan dizi tavsiyeler arasında.

10- ALIAS GRACE

1800’lü yıllarda yaşanmış gerçek bir olay bu aslında. Genç hizmetçi çalıştığı evin diğer çalışanı James ile işverenlerini vahşice öldürmekle suçlanıyor.  6 bölümden oluşan mini dizi genç hizmetçi Grace’ın masum olup olmadığı anlamaya çalışıyoruz. Dizinin sonunda önemli olanın bu olmadığını anlıyoruz.

11- THE ALIENIST ( RUH AVCISI )

1986 yılında New York’unda Emniyet Müdür Theodore Roosevelt, evsiz oğlanları öldüren bir katili yakalamaya yardımcı olması için psikolog Laszlo Kreizler’ı görevlendirir.

12-SANTA CLARITA DIET

Emlakçı çift ve çocuklarının başından geçen fantastik maceraları ele alıyor.  Absürt komedi dalında başarılı bir yapım olan Santa Clarita Diet 2 sezon boyunca bol bol kahkaha atmanıza sebep olacak. 3 sezon onayı alan dizini ne zaman ekranlara geleceği henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı