Gündem

Starbucks Çalışanları Siyahileri Destekleyen Mesaj İçerikli Kıyafetler Giyebilecek

ABD’nin Minneapolis eyaletinde siyahi bir vatandaşın polis tarafından öldürülmesiyle birlikte Amerika’daki vatandaşlar sokağa döküldü. Ülkede protestolar devam ederken, birçok insanda farkındalık yaratmak amacıyla mesaj içerikli ürünler giyiyor. Ancak ABD merkezli dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks, geçtiğimiz günlerde çalışanlarının siyahi toplumu destekleyen kıyafet, etiket ve rozet gibi mesaj içerikli ürünleri giymeyi yasaklamıştı. Ancak yeni yaptığı bir duyuruyla bu yasak kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Starbuck yönetimi geçtiğimiz perşembe günü tüm çalışanlara bir mail atarak tişört ,rozet ve etiket gibi mesaj içerikli ürünlerin giyilmesini yasaklamıştı.

Yasaklamasının sebebi olarak da ” Bazı provokatörlerin Black Lives Matter (BLM) hareketinin temel değerlerini yanlış yorumladığı ve bazı durumlarda bölücülük için olatform olarak kulladığı’‘ gerekçesiyle mesaj içerikli her hangi ürünün giyilmesinin yasaklandığını belirtmişti.

Starbucks şirketi konuyla ilgili bir açıklama yayınladı

“Bize, siyahi toplumun ve sizin içinde bulunduğu acıyı anlayıp anlamadığımızı sordunuz. Neler hissettiğinizi iş ortamında yansıtmak istediğinizi söylediniz. Sizleri görüyor ve duyuyoruz. Siyahilerin hayatı önemlidir. Bu hiç bir zaman değişmeyecek bir gerçektir.” ifadeleri kullanıldı.

Starbuck Twitter hesabından “Siyahilerin hayatı önemlidir” sloganı taşıyan tişört sipariş verdiğini söyledi

Çalışanları için ”Siyahilerin hayatı önemlidir” yazılı tişört siparişi verdiğini açıklayan Starbucks, tişörtler gelene kadar da çalışanlarının istediği kıyafeti giyerek tepkilerini gösterebileceğini açıkladı.

Kaynak : 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı