Listeler

Sonuçları Değiştirmek İçin Başlangıçları Değiştirmeniz Gerekir! Güne Enerjik Başlamanız İçin 5 İpucu

Akşam eve geldiniz ve ceset gibi hissediyorsunuz. Mesai saatinde, toplantılar, mailler, planlamalar, ödemeler derken kafanız davul gibi değil mi ? Sonuçları değiştirmek için, başlangıçları değiştirmeniz gerekir. Güne iyi başlamanız, günün geri kalan zamanını daha enerjik ve keyifli hale getirir. Bugün size, güne daha iyi başlamanız için olmazsa olmaz 5 ipucu vereceğiz.

#1 Kaliteli uyku. Güne güzel başlamanın ilk adımı bir önceki geceden başlar. Çünkü kalitesiz bir uyku baş ağrısından enerji düşüklüğüne kadar birçok negatif etkiye yol açabilir. 

#2 Alarm çaldığında hemen kalkmaya çalışın, erteleyip dinlenmeyi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, son dönem araştırmaları bunun, size gün içerisinde daha fazla yorgunluk verdiğini ortaya koyuyor. Alarm çaldığında hemen yataktan kalkın, yüzünüzü soğuk su ile yıkayın ya da ılık bir duş alın bu sizi uyandıracaktır. Ayrıca kalkar kalkmaz birkaç basit egzersiz yaparsanız, günün geri kalanını daha enerjik yaşarsınız.

#3 Uyandığınızda yaptığınız ilk şey başka insanların hayatına bakmak olmasın. Hayatın merkezine kendinizi alın. Uyanır uyanmaz, sosyal medyada kim ne paylaşmış ? Kim ne görmüş ? Kim nereye gitmiş ? diye bakmayın. Sosyal medyaya bakmak yerine pencereyi açıp dışarıya bakın. Manzaranız iyi olmayabilir. Ama sizin yaşayacağınız güne başlamanız, başkalarının yaşadığı güne bakmanızdan daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz.

#4 Sizi iyi hissettirecek şeyler mutlaka vardır. Sevdiğiniz bir kitaba göz atmak, sevdiğiniz bir müziği dinlemek, kedinizi, köpeğinizi sevmek veya varsa çocuğunuz onu uykusunda izlemek, sizi mutlu edecek şey her neyse ona bakın. Emin olun iyi hissederek güne başladığınızda enerjiniz çok daha iyi olacaktır.

#5 Uyku öncesi ve uyuduğunuz vakit boyunca bir şeyler yemediniz. Yaklaşık 12 saat vücudunuz besinsiz, ortalama 7-8 saatte susuz kaldı. Uyandığınız da duş ve egzersizden sonra bolca su için ve güzel bir kahvaltı yapın. Kahvaltı, sizi uyandıktan sonra kendinize getirir.

#Bonus – Telefonunuzu yatağınızın yakınına koymayın, illa koyacaksanız, telefonunuzu uçak moduna alın. Evden telaşlı çıkmayın, gerekirse erken uyanıp rahat rahat hazırlanıp öyle çıkın. 

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı