Gündem

Şeyma Subaşı’nın Hesap Hareketlerini Sosyal Medyada Yayınladığı İçin 9 Yıla Kadar Hapsi İstenen Banka Görevlisi

Acun Ilıcalı ile olan birlikteliğiyle Türkiye’nin en çok konuşulan kadını olan Şeyma Subaşı, geçtiğimiz yıl boşanmasıyla da ülkenin gündemine oturmuştu. Boşanmanın ardından alacağı aylık 125 bin TL’lik nafaka herkesin diline dolanmıştı. Subaşı’nın hesabının olduğu özel bir bankada görevli olan bir kişi Şeyma Subaşı’nın hesap hareketlerini inceleyerek sosyal medyada paylaştı. Banka görevlisinin görevine son verilirken bir de dava açıldı.

Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı uzun yıllardır devam eden ilişkilerini evlilikle sonuçlandırmıştı. Ancak 1 yıl evli kalan çift ani bir kararla boşandılar ve Türkiye’nin gündemine bomba gibi düştüler.

Subaşı’nın alacağı aylık nafaka olan 125 bin TL ise o dönemde en çok konuşulan olaylardan biri olmuştu. Bu gelişmeler yaşandıktan bir kaç ay sonra Şeyma Subaşı’nın özel bir bankada bulunan hesabının ekran görüntüleri paylaşıldı.

Bankada görev yapan birisi tarafından ”Ilıcalı’dan gelen 125 bin TL’lik nafakanın görüntüleri” başlığıyla paylaşıldı.

Paylaşılan görüntülerde Subaşı’nın 4.380 liralık EFT görüntüsü, 340 liralık telefon faturası ve Acun Ilıcalı’dan gelen 125 bin TL’lik nafakanın bilgileri vardı.

Banka hemen konuyla ilgili inceleme başlattı. Görüntülerin 2 Ocak’ta bankaya ait olan özel bir platformdan çekildiği belirlendi.

Şeyma Subaşı’nın hesap hareketlerini sosyal medya üzerinden paylaşan kişinin kredi izleme ve analiz bölümünde çalışan Fulya A. olduğu tespit edildi. Fulya A. ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada görüntüyü kendisinin çekip çekmediğini hatırlamadığını, kimseye göndermediğini belirtti. Daha sonra ise magazin haberlerinden dolayı merak ettiğini ve görüntüyü çektiğini kabul etti.

Fulya A. hakkında, Şeyma Subaşı’na karşı ‘Kişisel verilerin kaydedilmesi ve bu verileri hukuka aykırı olarak verme suçlarını’ işlediği gerekçesiyle iddianame düzenlendi. Genç kadının 3 yıldan 9 yıla kadar hapsi isteniyor.

Kaynak: 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı