Gündem

Rihanna İçin Her Şeyin Başlangıcı Olan Umbrella Şarkısının Hikayesi;

Barbados’lu güzel şarkıcı, 2003 yılında demo kayıtlarla başladığı müzik hayatına, günümüzde zirvede devam ediyor.  2003 ve 2005 yıllarında 2 albüm yaptı. 2007 yılında ise müziğini ve imajını yeniden oluşturan Rihanna, 3 Albümünün çıkış parçası olan Umbrella şarkısıyla listelere öyle bir giriş yaptı ki bir daha onu kimse durduramadı. Her şeyin başlangıcı olan Umbrella şarkısının hikayesi.

Rıhanna’yı Rıhanna yapan şarkıdır Umbrella. Şarkıyı hiphop sektöründe The-Dream olarak bilinen Terius Youngdell Nash yazmıştır. Terius, bu şarkıyı yazarken gerçekten arkadaşım olan biri okusun diye düşünmüş. Size şaka gibi gelebilir ama şarkıyı 15 dakikada yazmış.

Chris Brown o dönemde Rihanna’nın erkek arkadaşı hepimiz hatırlarız herhalde, Rihanna’ya jest olsun diye bu şarkıyı kendi yorumlayıp Umbrella yerine Baby girl you can be my Cinderella ( Benim bebeğim külkedisi ) diye okumuştur. Ama inceliği düşünen bir adama yakın zaman sonra Rihanna’yı dövdü.

Rıhanna ” Bu şarkı benim için çok fazla anlam ifade ediyor. Pek çok insan tekrardan sıkıldığını söylese de, şarkının sözlerinin dikkatle dinlendiğinde ne kadar önemli olduğunu anlarlar ” diyor. Çünkü sanatçı burda ki Umbrella’nın bir kol kanat germe, koruma anlamında olduğunu söylüyor. Yani şemsiye onu koruyan insanın verdiği güven.

2007 yılında şarkı MTV müzik ödüllerinde yılın videosu ödülünü kazanmıştı. Ayrıcı şarkı yayınlandıktan kısa bir süre sonra Rıhanna bir şemsiye firmasıyla anlaşıp, kendi koleksiyonunu hazırlamıştı.

Bu şarkı önce Britney Spears’a önerilmiş, Britney’de çok doluyum diye şarkıyı geri göndermiş. Şarkının bu kadar popüler olacağını tahmin edemediği için geri gönderen Britney Spears’ın çok üzüldüğünü tahmin edebiliyoruz. 

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı