Dizi-Sinema

Orman Kanunları! Türkçe Rap Piyasasının Altını Üstüne Getiren Adam : B E N F E R O !

Türkçe Rap’e, bütün tabuları yıkarak farklı bir giriş yapan ve yaptığı her işte kalitesini ortaya koyan, nam-ı değer B E N F E R O !

Bir dinleyici olarak şunu söyleyebilirim ki ; Adam çok başarılı

Öyle ki albüm çıkalı 24 saat olmadan, dijital platformlarda listeleri alt üst etti. Youtube ve Spotify’da yaklaşık 5 milyon kişi dinledi albümü.

Ben Fero, 1991 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Daha önceleri sağlam bir rap dinleyicisi olan Fero’nun piyasaya girişi biraz garip olmuş.

Hayallerinden biri NBA All-Star maçını izlemek olan Fero, bu hayalini gerçekleştirmek için para biriktirmeye başlar. Los Angeles’ta olan şovu izlemek için 900 dolara bilet satın alır. Ancak sıra vize işlemlerine geldiğinde işler istediği gibi gitmez ve Amerika’ya vize çıkmaz.

Ezhel’in Müptezhel albümünü dinledikten sonra, kendi yapmak istediği tarzın artık Türkiye’de dinleyicisinin olduğunu fark etti. Ve başladı ‘Mahallemiz Esmer’i ‘ hazırlamaya.

Kendi hedefi ‘ Bir yılda 1 milyon’ muş, ancak şarkı o kadar beğenildi ki 2 aya yakın bir sürede 1 milyon barajını geçmişti.

10 milyondan fazla dinlenen ‘Mahallemiz Esmer’in ardından ‘Kimlerdensin’ şarkısını yayınladı. O da 4 milyondan fazla dinlendi ve başarısının tesadüf olmadığını gösterdi.

Albümden önce çıkardığı son single 3 2 1 herkesin diline dolandı ve hep bir ağızdan keyifle söyledik. Şarkı kısa sürede 12 milyon kez izlendi.

‘3-2-1 bitir işi, bu rapim iyi ve bitirici Popüleriz gibi gibi, göremedin ki Biggie Biggie Yalan olur birikimin, göremez işini bir iki bin Dedim hiphop iyi fikir, iyi gelir be bir iki Mill’

Piyasada henüz 1. yılını bile doldurmadı ama üretkenliğiyle ön plana çıkmayı başarıyor. 20 Şubat itibariyle ilk albümü ‘Orman Kanunları’nı yayınladı. 7 yeni şarkının içinde bulunduğu albümde toplam 10 parça bulunuyor. ‘Babafingo’ adlı parçaya klip çekti.

Albümü Youtube, Spotify ve Apple Müzik platformlarından dileyebilirsiniz.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı