Dizi-Sinema

Netflix’in Türk Yapımı Gençlik Dizisi Aşk 101 İçin Savcılık Kararını Verdi

Son yıllarda Türk yapımlarına önem vermeye başlayan platform son olarak ‘Love 101’ adlı gençlik dizisini izleyici karşısına çıkardı. Yakın zamanda çıkan dizi de birçok tartışmayı da peşinde getirdi. Sosyal medyayı ikiye bölen dizi, CİMER’e de şikayet edilmişti.

Netflix’in yeni Türk yapımı dizi olan ‘Aşk 101’ için, gençleri eşcinselliğe yönlendirdiği nedeniyle şikayetler vardı.

RTÜK, geçtiğimiz günlerde Netflix’te yayımlanan Desingnated Survivor dizisinin bir bölümünün yayından kaldırılmıştı. Aynı akıbeti ‘Aşk 101’ in de paylaşıp paylaşmayacağı merak konusuydu.

Geçtiğimiz yıllarda dijital platformlar oldukça özgürdü diyebiliriz. Fakat son zamanlarda alınan kararla dijital yayın platformlarda kontrole tabi tutuluyor. Uzun tartışmalar sonunda internet yayını yapan şirketleri denetlemeye başlayan RTÜK, geçtiğimiz günlerde Desingnated Survivor adlı dizinin bir bölümünü yayından kaldırmıştı.

Aşk 101 için savcılığın kararı belli oldu ve dizi adına bir soruşturmaya gerek olmadığını açıkladı. Savcılık; Kişilerin hür iradeleri var, soruşturmaya gerek yok ifadesiyle açıklama yaptı.

108A1248.CR3

Ayrıca, savcılık bu dizinin kamuya açık bir platformda yayınlanmadığını, bu içeriğe ulaşmak için üyelik ücreti ödenmesi gerektiğini ve bunun da tamamen kişinin iradesine bağlı olduğunu vurguladı.

Sosyal medya hesaplarımı yazıların üzerine tıklayarak takip edebilirsiniz. Instagram TelegramFacebook Twitter

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı