Dizi-Sinema

NASA Onay Verdi! Tom Cruise Uzayda Çekilecek Filmde Yer Alacak

Elon Musk, SpaceX, NASA ve Tom Cruise. Bir arada! Artık sinema sektörünün dünya dışına çıkma vakti geldi. Çünkü tarihin ilk uzayda çekilecek filmi resmi olarak onaylandı. Ve Tom Cruise uzayda çekilecek ilk filmin başrol oyuncusu olacak.

Bridenstein, attığı Tweet ile NASA’nın uzay istasyonlarında Tom Cruise ile çalışmak konusunda oldukça heyecan duyduklarını iletti.

 Ayrıca sosyal medyada bu olayın çok daha fazla duyurulmasıyla mühendislerden oluşan yeni bir jenerasyona ilham kaynağı olmak istediklerini; bu sayede NASA’nın geleceğe yönelik planlarının gerçekleştirilmeye devam edeceğini umduklarını da söyledi. Bridenstein her ne kadar daha fazla detay vermemiş olsa da olayın altında yatan pek çok soru cevap beklemeyi sürdürüyor.

İşin en can alıcı noktası ise filmin çekileceği nokta ile ilgili. Tom Cruise filminin, Elon Musk’ın firması olan SpaceX’e ait bir uzay gemisinde çekileceğine dair söylentiler oldukça güçlü. Bridenstein Tweet attıktan bir süre sonra Elon Musk, “Tom Cruise ile çalışmak çok eğlenceli olmalı!” cümlesini içeren bir Tweet’le cevap verdi.

Musk’ın firması SpaceX, 27 Mayıs 2020 tarihinde ilk kez astronotları uzaya çıkarmaya başlayacak. Sürece alışılmasının ardından Cruise’un da bu seyahatlere dahil olması bekleniyor.

Filmin yapımcılığını üstlenecek firma henüz belli değil. Bu filme hazırlanması gereken bütçe de normal yapımların birkaç katı olacak gibi gözüküyor. Sinema hayranları bu haber için oldukça heyecanlı olsa da aslında bu haber bütün dünya için çok önemli bir noktayı temsil ediyor.

Film çekmek gibi komplike bir olayın uzayda gerçekleştirilebilmesi, insanlığın daha pek çok şeyi uzaya taşıyabileceğinin en büyük kanıtı olabilir. Geleceğin ne getireceğini hep beraber gözlemleyeceğiz.

Kaynak : 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı