Gündem

Merakla Beklenen ‘PlayStation 5’ Ön Siparişlere Başladı

Sony’nin gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenilen oyun konsolu PlayStation 5, en çok aratılan haberler arasında yer alıyor. Durum böyle olunca, dev teknoloji marketi Media Mark İsveç, PlayStation 5 ‘e olan büyük ilgiyi kaçırmamak için, 1049$ gibi beklentilerin üzerinde bir fiyatla ön siparişe sundu.

1994 yılında çıkardığı konsolla, oyun dünyasına yeni bir yön veren ve yıllar içerisinde yaptığı yeniliklerle, oyun severlerin vazgeçilmezi haline gelen PlayStation serisi, yeni seri PlayStation 5 için gün sayıyor.

Merakla beklenen oyun konsolunun çıkış tarihi Kasım 2020 olarak belirlendi. Çıkış tarihine 16 ay olmasına rağmen, haberlerin yarattığı büyük ilgiden faydalanmak isteyen MediaMark İsveç, ön siparişe sundu.

MediaMark’ın 1049 $ fiyat etiketi beklentilerin çok üzerinde olması sebebiyle uzmanlar PlayStation 5’in beklenilen patlamayı yapamayacağını ve oyun konsolunun satış hedeflerinin çok altında kalacağını düşünüyor.

PS3 konsolu 599$ çıkış etiketi nedeniyle tutulmamış ve Xbox 360 büyük avantaj elde etmişti.

PS4 konsolu piyasaya çıktığı günden bugüne kadar 100 milyon satış rakamını geçmiş durumda ve bu satışı uygun tutulan fiyat etiketine borçlu. Otoriterler PS5 için 499 $ seviyesinde bir fiyat etiketi beklentisi içerisindeydi.

Tahminler MediaMarkt’ın bir nevi rezervasyon imkânı sunduğu yönünde. Yani bu konsola ilk olarak sahip olmak isteyenler şimdilik 1000$ civarında bir bütçeyi gözden çıkaracak. Muhtemelen satış başladığında fiyat normal seviyeye inecek ve aradaki fark da iade edilecek.

Kaynak : 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı