Gündem

Mazhar Alonson Kabe İçin Yazdığını Söylediği Şarkıyı Bodrum İçin Yazdığı Ortaya Çıkınca Sosyal Medyada Dillere Düştü

Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği konsere katılan ve sahnede ‘yandım, yandım’ şarkısını, İslam alemi için çok önemli olan Kabe’ye yazdığını söylemişti. Ancak 20 yıl önce katıldığı bir televizyon programında, ‘yandım, yandım’ şarkısının Bodrum’u anlattığını söylediği ortaya çıktı.

Üsküdar’da Belediye konserinde şöyle konuşmuştu. ” Şimdi ben nerede yazmış olduğumu söylesem , şarkıyı size açıklamasam siz onu bir aşk şarkısı olarak dinliyorsunuz. Sonra bana şarkılar söyleten kadın mevzusu olmuş. Mesela ‘Baka baka doyamadım, hem kokladım da’ Kabe’yedir. Ama siz onu aşk şarkısı zannedersiniz.” Daha sonra arşivlerden çıkan görüntüler Alonson’u yalanladı.

1988 yılında bir televizyon programında, şarkıya başlamadan önce şarkıyı şöyle anlatıyor ”… bu arkadaş Bodrum’a gitmiş, Bodrum’a hayran olmuş ve bir aşk şarkısı da yazmış. 20 yıl sonra gitmiş, o hatıralarının olduğu yerde otelin balkonuna bir çıkmış ki – bi satır geldi zaten şarkıyı onun üzerine kurdum – hatıralarımın üzerine otel yapmışlar diye”

Olay sosyal medyanın tam ortasına oturdu.

#1 Can Dündar

#2

#3

#4

#5

#6

#7

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı