Gündem

Kaz Dağları’ndaki Ağaç Katliamına AKP’li Vekilden İlginç Savunma

Kanada’lı firmaya 100 milyon$ karşılığında 15 yıllığına kiralanan altın arama sahası için tepkiler büyüyor. AKP Çanakkale Milletvekili Julide İskenderoğlu, günde 1.800 ağacın kesilmesine karşı vatandaşın tepkisine ilginç bir yanıt verdi.

‘Dünyanın her yerinde maden çıkartma yasası var’

İskenderoğlu; “Önümüzde gündem ile ilgili bir konu var. Biz bir kere hiçbir madenin avukatı değiliz. Bu memleketin her ağacı, her suyu, her denizi bize emanettir ancak yapılan bir maden kanunu ile birlikte biliyorsunuz ki dünyanın her yerinden maden çıkartma yasası var bununla ilgili. Doğru yapılıyor mu kısmında eminim müdürlerimiz bize gereken açıklamayı verecektir ama Çanakkale’de bugün bin 800 noktada ağaç kesiliyor” diye konuştu.

”Herkes kesinleri söylüyor kimse dikilenleri söylemiyor”

“Kesen hiçbir firma değil, kesen bizim devletimiz, kesen orman bölge müdürlüğümüz. Hiçbir şey kontrol dışında gerçekleşmiyor. Bugün kağıdı kullanıyorsak, ahşap masada yemeğimizi yiyorsak aslında bunlarda bu kesilen ağaçlardan yapılan ürünler. Çanakkale’nin her ağacı bizim için kıymetli. Kesilen ağaçların yerine 3 milyon ağaç dikiyoruz kesinleri söylerken kimse dikilenleri söylemiyor”

Sosyal medyanın bir numaralı gündemi haline gelen bu olay sonrasında, vatandaş Milletvekili Julide İskenderoğlu’nu kınadıklarını belirtti.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı