Gündem

Karizmatik Oyuncu Tolga Sarıtaş’ın Adım Adım Emmy Ödüllerine Giden Kariyeri

Hepimizin beğenerek izlediği yakışıklı, karizmatik ve başarılı oyuncu Tolga Sarıtaş, Amerika’nın en prestijli televizyonculuk ödülü olan Emmy Ödülü’ne en iyi erkek oyuncu dalında aday gösterildi. Belediye Tiyatrosu’ndan başlayan kariyerinde sürekli zirveye doğru tırmanmaya devam ediyor. Tolga Sarıtaş’ın dünden bugüne emin adımlarla Emmy’e doğru kariyer yolculuğunu sizler için derledik.

Liseden mezun olduktan sonra kendini tamamen oyunculuğa veren Sarıtaş, Esenyurt Belediye Tiyatrosu ve Zeytindalı Tiyatrosu’nda oyunlar oynadı. Aynı zamanda farklı mekanlarda müzik gruplarıyla çıkarak gitar ve bateride çaldı.

İlk olarak 2009 yılında ‘Bahtı Kara’ ve 2011 yılında ‘Kaledeki Yalnızlık’ filmlerinde ufak tefek roller alarak kamera karşısında kendini göstermiş oldu. Daha sonra televizyonlarda boy göstermeye başlayan Tolga Sarıtaş, Arka Sokaklar ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de bölüm oyunculuğu yaptı.

2013 yılında ise Tuğba Büyüküstün ve İlker Aksum’un başrollerini paylaştığı 20 Dakika dizisinde, İlker Aksum’un öğrencisi rolünde haylaz bir çocuk canlandırıyordu. Gözümüz Tolga’ya alışmıştı.

Derken aynı yıl ve 2014 yılında, belkide Türk Dizi tarihinin en bütçeli dizisi olan Muhteşem Yüzyıl’ın kadrosuna katıldı. Kanuni Sultan Süleyman’ın oğlu Şehzade Cihangir karakterine hayat veren başarılı oyuncu kambur ve hasta rolünü o kadar iyi canlandırdı ki onu gerçekten kambur sananlar oldu.  Karakterin hayatını kaybetmesiyle diziden ayrıldı.

‘Benim Adım Gültepe’ dizisinde de Murat karakterini kaptı ama dizinin yayın hayatı uzun olmadı. Asıl patlamayı yaz dizisi diye çekilmeye başlanan ‘ Güneşin Kızları ‘ diziyle yaptı. Birbirlerine deli gibi aşık olan Selin ve Ali’nin aileler yüzünden bir yükselen bir alçalan aşk hayatları vardı. Yaz projesi olarak başlayan dizi sezon boyunca sürdü.

Trt’nin Büyük Sürgün Kafkasya dizisinde başrol oynayan yakışıklı oyuncu, 2017 yılında ‘Kötü Çocuk’ filminde ilk defa başrol olarak beyaz perdeye çıktı.

Şimdilerde özel bir televizyon kanalının çok sevilen dizi ‘Söz’ de Yüzbaşı Yavuz karakterini canladırıyor. 27 yaşında olan oyuncu sert ve karizmatik duruşuyla rolünün hakkını her zaman olduğu gibi veriyor. Türkiye’de birçok ödül almasının yanı sıra diziler için zirve olan Amerikan Emmy Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu Adayı. 👏👏

‘En İyi Erkek Oyuncu’ adayımız Tolga Sarıtaş. Brezilya’dan Julio Andrade, Kanada’da Billy Campbell ve Danimarka’dan Lars Mikkelsen ile yarışacak. 46.Uluslararası Emmy Ödülleri, 19 Kasım günü New York’ta sahiplerini bulacak.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı