Sağlık

Kadın Vücudunun Ne Kadar İnanılmaz Olduğunu Gösteren 10 Tespit

Kadın vücudunun en etkileyici özelliklerinden biri çocuk doğurma. Ancak kadınların içlerinde başka bir insan yetiştirebilecekleri gerçeği, onları bu kadar şaşırtıcı kılan tek şey değil. Kadın organizmasına yakından bakarsanız, kadınların bile bilmeyeceği birçok ilginç gerçeği bulabilirsiniz.

Kadın vücudunun hem garip hem de harika sürprizlerle dolu olduğunu kanıtlayan 10 gerçeği bir araya getirdik.

Kadınlar renkleri erkeklerden daha iyi ayırt eder.

Renk algısı X-kromozomu ile bağlantılı olduğu için kadınlar erkeklerden daha fazla renk görüyorlar  . Erkeklerde bir X-kromozomu varken, kadınlar 2’dir.

Göğüslerinden biri daima diğerinden daha büyüktür.

Hiçbir kadın kesinlikle simetrik göğüslere sahip değildir. Fark boyutlarına ya görünmez veya oldukça fark olabilir ve bunun için bir çok nedeni olabilir. Örneğin, göğüs dokusunun hacminde, göğüs boyutunda veya biçiminde veya hatta her bir göğüs üzerindeki cildin elastikiyetinde bir fark olabilir. Ancak, tamamen doğal ve normal bir olay olduğu için endişelenecek bir şey yok.

Bir kadının vücudu doğum sırasında büyük ölçüde değişir.

Doğum sırasında, rahim ağzı sıkıca kapalı bir girişten bebeğin tamamen açık bir çıkışına dönüşür. Bir çocuğu dışarı atmaya hazır olmak için, tamamen bir simit büyüklüğünde olan 10 cm’ye kadar genişlemesi gerekir . Ancak bu 10 cm sadece itme noktasını temsil eder. Serviks bebeğin kafasını yerleştirmek için genişlemeye devam edebilir.

Ağrılar kadınları daha iyi yapabilir.

Kadınlar gerçekten erkeklerden daha fazla acı çekiyorlar – bu bilinen bir gerçektir. Ama bu onların ne kadar güçlü oldukları ile ilgili değil, beyninin nasıl çalıştığına bağlı.

Bazı araştırmalar , kadın ve erkeklerin geçmiş acılarını farklı şekilde hatırladığını göstermektedir. Erkekler daha önce yaşadıkları acıları düşündüklerinde daha stresli ve aşırı duyarlı olsalar da, kadınlar daha hızlı unutmaya meyillidirler . Genel olarak, kadınlarda ağrı eşiği erkeklerde olduğundan 9 kat daha güçlüdür .

Kadınlar kelimelerle gerçekten çok iyi.

Kendini ifade etmeye gelince, kimse kadınlarla karşılaştıramaz . Görünüşe göre, bu fenomen için anatomik bir açıklama bile var: Kadınlar korteksin daha büyük ön ve geçici bölgelerine, dil becerilerini etkilediği düşünülen bir beyin bölgesine sahiptir.

Kadınlar ayrıca “ dil proteini ” olarak da bilinen FOXP2’nin daha yüksek seviyelerine sahiptir . Bu büyük miktardaki protein, ortalama bir kadının günde ortalama 20.000 kelime konuşmasına yardımcı olur; bu, ortalama bir erkeğin konuşmasından 13.000 kelime daha fazladır.

Kadınlar daha fazla kas dayanıklılığına sahiptir.

Bazı araştırmalar kadınların dayanıklılık ile ilgili egzersizi erkeklerden yaklaşık% 75 daha uzun sürebildiğini göstermektedir. Bunun nedeni hormonlarında gizli. Kadınlarda östrojen kaslarını yorgunluğa daha dayanıklı hale getirdiğine inanılıyor .

Kadın cildi çok hassastır.

Tipik olarak, kadın cildi erkek cildinden% 25 daha incedir ve bu da dokunma ve diğer stimülasyon türlerine karşı çok daha hassas hale getirir . Ne yazık ki, bu özelliğin de olumsuz bir tarafı var. Aşırı hassas cilt, kadınların yaşlanmadan kollajen kaybettikçe çizgiler ve kırışıklıklar geliştirmeye eğilimli olmasını sağlar.

Bir kadının ruh hali hormonlarına bağlı.

Örneğin, kadınlar genellikle periyodların başlamasından yaklaşık 10 gün sonra ve doğurganlık döneminden hemen önce kendilerini daha kötü hissediyorlar. Bu günlerde, potansiyel ortaklara daha çekici görünmek için daha seksi giyinmeye çalışırlar . Bir hafta sonra, progesteron seviyelerinde bir artış olduğunda, kadınlar evde bir fincan sıcak çay ile evde kalma eğilimindedir ve yatakta sevdikleriyle birlikte kucaklaşırlar.

Gelecek hafta genellikle kendilerini garip ve kolayca tahriş hissediyorlar. Ve tabii ki, ruh halleri, dönem başlamadan 12-24 saat önce en kötü noktasına gider .

Kadınlar ergenliği iki kez geçirirler.

Kadınlar için ikinci ergenlik dönemi veya menopoz , 40’lı yaşlarında gerçekleşir. Genellikle düzensiz dönemler, gece terlemeleri ve hormon seviyelerindeki değişikliklerin neden olduğu hoş olmayan diğer şeyler ile karakterize edilir. Bir kadının bu geçiş sırasındaki hormonları o kadar çılgınca olabilir ki , bir genç kadar karamsar bile olabilir .

Kadınlar yüz okuma konusunda uzmandır.

Doğdukları andan itibaren, kadınlar insanların yüzlerini okuma ve duygularını mükemmel bir şekilde çözme yeteneğine sahiptir . Bu, başkalarına karşı daha empatik olmalarına ve onlarla daha iyi iletişim kurmalarına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, bazı araştırmalar kadınların yüz özelliklerinin mükemmel bir hafızasına sahip olduğunu göstermektedir.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı