Gündem

İzmir’de Sosyal Mesafeli Oturma Dönemi Başladı

İzmir’in en işlek yerlerinden birisi olan kordonboyu’na sosyal mesafenin korunması adına çimlerin üzerine çemberler çizildi. Belediye tarafından, sosyal mesafenin korunması adına çimlerin üzerine çizilen çemberlerle karşılaşan vatandaşlar, yeni uygulamaya büyük ilgi gösterdi. 

Kordonboyun’na çizilen çemberler vatandaşın ilgilisini çekti.

İHA’nın aktardığı bilgiye göre, İzmirli vatandaşların zaman geçirmeyi sevdiği Kordonboyu’nda belediye, koronavirüs salgınına karşı önlem almak adına, sosyal mesafenin korunması için çemberler çizdi.

Arkadaşları ile Kordonboyu’na gelen vatandaşlar, ilgi gösterdikleri çemberlerin içine oturarak keyifli zaman geçirdiler.

‘Sosyal mesafe kuralına uyarak arkadaşlarımızla kordonun tadını çıkarıyoruz’

22 yaşındaki Gülcihan Şimşek, yeni düzenleme ile ilgili “Kısıtlamalarımız bitti. Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu çemberler içerisinde sosyal mesafe kuralına uyarak arkadaşlarımızla kordonun tadını çıkarıyoruz” derken, kordona gelerek arkadaşları ile birlikte zaman geçiren Selinay Aydın ise, çemberler içerisinde arkadaşları ile birlikte sosyal mesafe kuralına uyarak kordonun keyfini çıkardıklarını ifade etti.

‘Daire içerisinde kordonun sefasını sürüyoruz’

Arkadaşlarıyla birlikte çemberin içinde oturan gençlerden Mehmet Arısoy, “Kısıtlama bitti ve şu anda kordondayız. Belediyemizin çizmiş olduğu yuvarlak daire içerisinde kordonun sefasını sürüyoruz arkadaşım ile birlikte. Böyle bir imkan tanıdığı için belediyemize teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı