Listeler

İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz Penis Parkının Hikayesi

Güney Kore’de bulunan “Samcheok Haesindang Park” dünyanın bildiği ama resmi olmayan adıyla Penis Parkı’nın hikayesi yüzyıllar öncesine dayanıyor. Efsaneye göre bakire kızın boğulmasıyla başlayan bu hikayenin ne kadar doğru ne kadar yalan olduğu bilinmez ama günümüzde o bölgede yaşadıkları iddia edilen Balıkçı Köyü sakinlerinin yerine bir penis parkı var. İşte inanması güç gelecek Penis Parkı hikayesi.

Efsaneye göre bir zamanlar Güney Kore’nin Sinnam bölgesinde balıkçı köyünde genç bir kız yaşar. Hizmetçilik yapan genç kız daha önce evlenmemiş bakiredir. Bir gün deniz yosunu toplamak için sevgilisinin teknesine biniyor. Sevgilisi kızı kumsaldan uzak kayalıklarda bırakıp kumsalda ki işini yapmak üzere geri dönüyor.

Ancak kuvvetli rüzgar esmeye başlayınca işin rengi değişiyor. Genç kızın sevgilisi bir hışımla tekneye atlıyor ama nafile yetişemiyor. O kayalıklara vardığında genç kız ortalıkta gözükmüyor.

Köylülerin günler süren aramasına rağmen bulunamıyor. İşler bundan sonra garipleşiyor biraz. Kızın kaybolduğu günden sonra sanki denizden bütün balıklar çekilmiş gibi bir daha balık tutamıyorlar.

Ta ki bir gün bir balıkçı denize boşalana kadar. Kaybolan kızın döllenmesine yoruluyor. Kızın kaybolduğu kayalıklara ise dev bir fallus dikilip tapınak haline getiriliyor.

Hizmetçinin öldüğü yer Aebawi Kayası ve yılda iki kez düzenlenen törenin yapıldığı binaya Haesindang adı verildi. Tören bugün hala geleneksel bir halk etkinliği olarak yapılmaya başlandı.

İşte penis parkının garip hikayesi…

 

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı