Gündem

Hayvanat Bahçesinden Kurtulan Puma Cinsi Dev Kedi ‘Messi’nin Hikayesi

Mariya ve Aleksandr Dmitriev, tek yatak odalı bir daireyi futboldaki en büyük isimlerden biri olan Messi ile paylaşıyor. Yıldızın kendisi değil tabi ki adaşı da değil bu Messi dev kedi Puma. 8 aylıkken Rusya’da bulunan Saransk Hayvanat Bahçesi’nde Messi’yi gördü ve ona sahip olmaları gerektiğine karar verdi.

Messi hayvanat bahçesinde doğmuş üç yavrudan biriydi. Diğer iki olan Suarez ve Neymar, Dünya Kupası’nın ev sahipliği yapan Rus şehrini kutlamak için ünlü oyuncuların adını aldılar. Yavru, üç aylıkken sağlık sorunları nedeniyle Saransk Hayvanat Bahçesi’ne satıldı. Hastalıklı hayvanlara aşık olan Dmitriev, hayvanat bahçesine başvurdu ve onu satın alıp alamayacaklarını sordu.

Eşi Mariya’ya göre, 38 yaşındaki Aleksandr, her zaman büyük bir kediye sahip olmayı hayal etmişti, “Her zaman bir vaşağa sahip olmayı düşündü. Açıklaması zor ama bu pumaya sahip olmanın kaderimizin bir parçası olduğuna inanıyoruz. ” diyor Mariya.

Messi’nin dikkatini çekmek birçok yönden bir zormuş. Mariya, vahşi bir hayvan olmanın ötesinde, kedi daha fazla tıbbi yardıma ve bakıma ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Çift, çok zayıf olan ve ilgi isteyen bu dev kedi için ellerinden geleni yapmışlar.

Tıpkı diğer evcil hayvanlar gibi, Messi de çok fazla egzersiz gerektiriyor, bu yüzden anne ve babası, onu yürüyüşe çıkarmaları için özel bir ceket ve koşum takımı satın almış.

“Bir köpek gibi. Onu adım adım yürüyüşe çıkarmaya başladık. Hayvan daha önce hiç aktif olmamıştı, şimdi olması gerektiği gibi günde iki kez çok yürüyoruz. Bu anlamda bir köpeğe sahip olmaktan pek de farklı değil. ”

Ancak, bir köpek eğitiminin aksine, bu sevimli dev kolay değildi. Çift, vahşi bir hayvan işleyicisi bulmaya çalıştı ama başarılı olamadı.

Sonunda, katılabileceği bir köpek eğitim okulu buldular ve şimdi yaklaşık 10 farklı komuta yanıt veriyorlar.

Dev kedinin bakımının zor olduğu kesin. Hatta çevrede vahşi bir hayvan besledikleri için tehlikeli olduğunu söylüyor. Ancak Anne ve Babası, Messi’nin ufak tefek yaramazlıklarının dışında kötü bir şey yapmayacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

Messi @I_am_puma hesabında 700 binden fazla takipçisi ve YouTube hesabında 200 binden fazla abonesi bulunuyor. Bulunduğu bölgede ise büyük ilgi görüyor.

En sevdiği oyuncaklarla oynarken Messi’ye göz atın

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı