Gündem

Hayranı Olduğu TikTok Kullanıcısı İçin Dört Bin Dolar Harcayan Kız Çocuğu

Akıllı telefon ve internetin kullanımının bu denli yaygınlaşmasıyla birlikte, faydalı, zararlı milyonlarca uygulamada, uygulama geliştiriciler tarafından tasarlandı ve mobil mağazalarda piyasaya sürüldü. Son zamaların en popüler platformlarından biri olan TikTok uygulaması, hemen hemen Dünya’nın her yerinde milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. Uygulamayı kullanan 11 yaşındaki kız çocuğu, hayranı olduğu 24 yaşındaki TikTok fenomeniyle birlikte playback yapabilmek için annesinin kartından 4.000 dolarlık harcama yaptı.

Daha önceleri sosyal medyanın iyice hayatımıza girmesinden şikayet ederdik. Şimdilerde ise hayatımıza yön vermesinden şikayetçiyiz. İngiltere’de yaşanan bu tatsız olay bütün ebeveynlere ders niteliğinde.

İngiltere’de yaşanan bu olayda, 11 yaşındaki küçük kız çocuğu, TikTok’a video yükleyen bir kullanıcıyı takıntı haline getiriyor. Bir süre sonra 24 yaşındaki kullanıcıyla irtibata geçiyor ve onunla playback yapmak istediğini söylüyor. 24 yaşındaki TikTok kullanıcısı ise jeton göndermesini söylüyor.

Ücretsiz olan bu uygulama, kullanıcılardan para kazanmak için ”jeton” sistemi oluşturmuş. Kullanıcılar sevdiği bir yayıncıya para karşılığında ”jeton” gönderiyor. Daha basit bir şekilde açıklamak gerekirse TikTok kullanıcıları kazandıkları jetonlar sayesinde popülerliğini arttırıyorlar.

Olayı çok sonradan fark eden anne durumu hemen polise bildiriyor. i’Tunes ven bankasıyla da iletişime geçen kadın hiç bir sonuç elde edemiyor. Zor günleri için ayırdığı bütün parasıyla 4 bin doları ödemek zorunda kalıyor.

İngiltere yasaları gerekiği küçük kızın ismi ve kullanıcı adı açıklanmıyor.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı