Listeler

Hayatınızı Yoluna Sokacak, Daha Mutlu Olmanızı Sağlayacak 8 Tavsiye;

Yapılan araştırmalara göre sosyal medya hayatımıza girdiğinden beri bireylerin mutluluk oranı düştü. İnstagram’da görülen fenomenler gibi gezmek, görmek, tatmak, hızlı ve anlık yaşamak istiyoruz. Gitgide sadece özenen ve hayal kuran bireyler haline geldiğimiz için mutluluk oranı da yerlerde sürünüyor. Bunların hiçbirini yapmadan da hayatınızı yoluna sokacak ve daha mutlu olmanızı sağlayacak 8 tavsiyeyi sizler için listeledik..

1- Hedefiniz ya da hedefleriniz olsun! Hayatınızın nereye doğru gittiğini sorguluyorsanız kendinize anlık ya da uzun vadede hedefler belirleyin. Mümkünse belirlediğiniz hedeflerden sapmayın ki sabit hedefler haline dönüşebilsin.

2- Az eşyanız olsun! Bu tavsiyeyi herkesten duyarsınız. Yapılan araştırmalara göre az eşyası olan bireylerin daha rahat hareket ettikleri ve özgür hissettikleri saplanmış.

3- Her şeye yetişmeye çalışmayın! Zaten her şeye yetişmeye çalışsanız da başaramayacaksınız.

4-  Hayır demeyi öğrenin! Başımıza ne geliyorsa şu hayırı demediğimiz için geliyor. Düzenimizi bozabilecek ama kulağa güzel gibi gelen teklifleri reddetmek, üzerimizden büyük bir yük kaldıracaktır.

5- Kendinize zaman ayırın! Günde bir  veya haftada bir kez kendinizi zaman oluşturun ve kendinizi dinleyin

 

 

6- Çevrenizi belirleyin! Çağımızın en büyük sorunlarından biri başkaları gibi yaşamaya çalışmamızdır. Sosyal medya ve çevrenizde çok arkadaşınız olabilir ama bunların %99’u gerçekten  arkadaşınız değil. Kafanızın uyuştuğu, beraber vakit geçirmekten hoşlandığınız birkaç arkadaşınız olsun.

7- Sabırlı olun ve odaklanın! Yaşadığımız devirde başarısızlıkların büyük bir kısmı sabırsızlık ve odaklanamama probleminden gerçekleşiyor. Bir işe ne kadar çok ister ve odaklanırsanız o kadar çok başarıyı elde etme şansınız olur.

8- Kitap okuyun! Kültürlü ve zeki biri olmak size güç verir ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

 

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı