Dizi-Sinema

Hakan: Muhafız’dan Sonra Yeni Bir Netflix Dizisi Daha Geliyor! ‘Göbeklitepe’

Dünyanın en havalı şirketi desek ? Tabi ki akla gelen ilk şirket Netflix olur. Son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeyi başaran dijital dizi ve film platformu, Türk yapımlarına olan ilgisi giderek artıyor. Ee Hakan: Muhafız’ın yakaladığı başarı herkesin dilinde. Yeni bir Türk yapımı dizi çekeceğini duyuran Netflix, dizinin fantastik ve konusunun Göbeklitepe olacağını duyurdu. Başrolde de hepimizin kalbinde taht kurmuş güzeller güzeli oyuncumuz Beren Saat bulunuyor.

Netflix’in ilk Türk yapımı olan Hakan:Muhafız ( The Protector ), Türkiye ve dünyada büyük ilgi gördü. Öyle ki 5 milyon yapım içerisinde 10. sıraya yerleşmeyi başardı.

Hatta, dizide ‘Leyla’ karakterini canlandıran Ayça Ayşin Turan, IMDB en yüksek seviyeye çıkmayı başaran tek Türk oldu. Bu da bizi hayli gururlandırdı.

Elde edilen başarıdan mutlu olan Netflix, yeni bir Türk yapımı için kolları sıvadı. Geçtiğimiz günlerde Beren Saat’le dizi projesi için anlaştığını duyuran şirketten ilk ipuçları gelmeye başladı.

Göbeklitepe üzerine tarihi ve fantastik bir dizi. Malzemesi bol, yazılanı çizileni zengin bir hikaye.Senaryosunu Nuran Evren Şit’in yazdığı ‘Göbeklitepe’ dizisinin başrol oyuncusu Beren Saat olması bir hayli heyecan verici. Diziyi ‘Hakan: Muhafız’ı çeken O3 Medya yapacak.

Dünya tarihinin yeniden yazılmasına vesile olan, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe, fantastik dizi severlerin epey ilgisini çekecek.

Ayrıca, Netflix’in yapacağı söz konusu dizi, Göbeklitepe’ye duyulan ilgiye büyük bir katkı sağlayabilir. Örnek verecek olursak, Beyonce’nin, Louvre Müzesi’nde çektiği klibin ardından Louvre Müzesi’nde ziyaretçi rekoru kırması gibi. 

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı