Gündem

Günaydın! Türkiye Ve Dünyadan Geceden Sabaha Kadar Yaşanan Tüm Olaylar

Günaydın 😊 Dün geceden bu sabaha kadar yaşanan olayları, siz uyurken kaçırdıklarınızı nerdenesti.com sizler için derledi. (12.05.2020)

Sosyal medya hesaplarımı yazıların üzerine tıklayarak takip edebilirsiniz. Instagram – Telegram – Facebook – Twitter

Beyaz Saray’ın bir bölümünde personele maske takma zorunluluğu getirildi.

Beyaz Saray’da, ABD Başkanı Donald Trump’ın irtibat halinde olduğu ofislerin bulunduğu batı kanadında personele maske takma zorunluluğu getirdi. Trump’ın yaverinin ardından, geçen hafta ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in basın danışmanın koronavirüs testi pozitif çıkmıştı.

Ekonomi uzmanları, koronavirüs salgının ekonomiye verdiği zararı değerlendirdi ve toparlanma süresinin tahminlerden daha uzun süreceğini söyledi.

Ekonomi uzmanları ve reel sektör yetkilileri, koronavirüs salgının küresel ekonomi üzerinde yarattığı tahribatın giderilmesinin ve toparlanma sürecinin ilk tahminlerden daha uzun sürebileceği uyarısı yapıyor.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs kısıtlamalarının nasıl hafifletileceğine dair düzenlediği basın toplantısında hükumetin açıkladığı planın belirsizlik içerdiği eleştirilerine karşı çıktı.

”Evde kal” yerine ”Tedbiri bırakma” ”Olabildiğince evde kalın” diyen Johnson, hükumetin 5 aşamalı koronavirüs planında ülkenin 4. aşamada olduğunu ve üçüncü aşamaya geçme aşamasına gelindiğini belirtti.

Uluslararası Para Fonu (IMF), koronavirüsle mücadele kapsamında Mısır’a 2 milyar 772 milyon dolar kredi vermeyi kararlaştırdı.

IMF’den yapılan yazılı açıklamada ” 2 milyar 772 milyon dolarlık kredi ile Mısır’ın koronavirüs salgınından kaynaklanan acil ödemeler dengesinin sağlanması ve ihtiyaçların karşılanmasının amaçladığını” bildirdi.

VakıfBank, sermayesini, nakit sermaye artırımı yoluyla toplam satış hasılatı 7 milyar TL olacak şekilde artırmaya karar verdi.

VakıfBank’ın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamasına göre, banka yönetim kurulu bugün yaptığı toplantıda banka sermayesinin artırılmasına karar verdi.

ABD’de yeni tip koronavirüs (Covid-19) bulaşan Türk doktor hayatını kaybetti.

ABD’de Kardiyolog ve Dahiliye Uzmanı Türk doktor Halil Sina Zaim’in koronavirüs sebebiyle hayatını kaybettiğini açıklandı. Tedavi ettiği hastalardan koronavirüs kapan Zaim’in bir süredir hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı