Gündem

GÜNAYDIN! Türkiye Ve Dünyada Geceden Sabaha Yaşanan Olayları Sizler İçin Derledik

Günaydın simit ayrancılar, günaydın işe koşarak yetişmeye çalışanlar, günaydın bir bardak içmeden kendine gelemeyenler, günaydın güzel yurdumun güzel insanları. Dün geceden bu sabaha kadar yaşanan olayları, siz uyurken kaçırdıklarınızı nerdenesti.com sizler için derledik.

 

Şırnak’ın Beytüşşabap ilçesindeki Kato Dağı’nda bulunan askeri üs bölgesine ayı girdi. Yiyecek bulamayan ayının, telleri aşıp bölgeye girişi saniye saniye görüntülendi.  Görev yapan askerlerin konserve ve ekmek vermesiyle, yiyecekleri yedikten sonra bölgeden uzaklaştığı belirtildi.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde emniyet müdürlüğü ekiplerinin yaptığı araştırma sonucu, Suriyeliler için sahte pasaport ve Geçici Koruma Kimlik Belgesi düzenlenen bir matbaaya baskın düzenlendi.

Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerince baskın yapılan iş yerinde sahte belgeler bulundu. Soruşturmayı derinleştiren polis, bu defa 3 katlı bir binanın çatı katına operasyon düzenledi. Matbaa olarak kullanıldığı belirlenen binada farklı ülkelere ait 400 adet sahte pasaport, 500 kişiye ait vesikalık fotoğraf ile bin 700 adet pasaport damga pulu ele geçirildi. Olayda ayrıca, çok sayıda bilgisayar, pres makinesi, fotokopi makinesi, dizüstü bilgisayar, pasaport yapımında kullanılan jelatinler, çeşitli resmi kurumlara ait sahte mühürler ele geçirildi.
Olayla ilgili mahkemeye sevk edilen Suriye uyruklu 3 kişiden biri tutuklandı, 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

FRANSIZ HÜKÜMETİ GERİ ADIM ATTI! Fransız başbakanı Philippe, daha önce yapılan açıklamada, akaryakıt vergilerini 6 aylığına askıya alındığını açıklamıştı. Dün yapılan son açıklamaya göre, akaryakıt, gaz ve elektrikte uygulanması düşünülen ek vergileri tümüyle iptal ettiklerini açıkladı.

İstanbul 3. Havalimanı’nda kötü çalışma koşullarını protesto ettikleri gerekçesiyle, “İş ve çalışma hürriyetinin ihlali”, “Görevi yaptırmamak için direnme”, “Kamu malına zarar verme”, “Toplantı ve yürüyüşlere silah benzeri aletlerle katılma (kazma, kürek)” suçlamasıyla dava açılan 31’i tutuklu, 61 işçinin yargılandığı davanın ilk duruşmasında tahliye kararı verildi.

Geçtiğimiz başkanlık seçimlerinde büyük bir çıkış yakalayan Muharrem İnce’nin adaylık konusu uzun zamandır merak ediliyordu. Dün partisinin aday tanıtım toplantısına katılan İnce, kürsüye çıktı ve açıklamalar yaptı. 

İnce, yaptığı konuşmada, Yalova’da uzun yıllar milletvekilliği yaptığını hatırlatarak “Ben bu kentin 16 yıl milletvekilliğini yaptım. Artık benim için o defter kapandı. Ben Yalova’dan hiçbir şekilde artık bir yere aday değilim. Başka yerlere adayım. Tahmin ediyorsunuz siz. Ama şunu unutmayın. Ben sizlerle birlikte yol yürüdüm. Tahtanın başındaki fizik öğretmenini aldınız, Yalova örgütü beni milletin karşısına, 81 milyonun karşısına çıkarttınız. Hangi kardeşimiz Yalova’da belediye başkan adayı, milletvekili adayı, meclis adayı hangi adaylıkta varsa ben sizin yanınızda olacağım. Sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Ben de size bu şekilde yardımcı olacağım” ifadesini kullandı.

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin soruşturmada, Can Dündar hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Dündar’ın söz konusu eylemlerde insanları galeyana getirmeye ve yönlendirmeye çalıştığı, kolluk kuvvetlerine yönelik eylemcilerin direncini artırmaya çalıştığı, eylemleri organize ettiği iddia edilen oluşumda etki ajanlığı görev ve faaliyetini yürüttüğü iddia edildi.

Van’dan İstanbul’a giderken durdurulan bir tırda eroin ele geçirildi. Ele geçirilen eroinin daralı ağırlığının 1 ton 271 kilogram olduğunu bildirdi. Yapılan aramada eroinin kuyruk yağına gizlendiği anlaşıldı.

İngiltere’de akıllara durgunluk veren bir cinsel saldırı olayı yaşandı. Ünlü isimlerin gittiği gece kulübünde 5 saldırgan, 20 yaşındaki genç modeli önce herkesin içinde taciz etti, ardından bir otele götürüp toplu halde tecavüz etti.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı