Gündem

GÜNAYDIN! Türkiye Ve Dünyada Geceden Sabaha Yaşanan Olayları Sizler İçin Derledik ( 21.02.19 )

Günaydın simit ayrancılar, günaydın işe koşarak yetişmeye çalışanlar, günaydın bir bardak içmeden kendine gelemeyenler, günaydın güzel yurdumun güzel insanları. Dün geceden bu sabaha kadar yaşanan olayları, siz uyurken kaçırdıklarınızı nerdenesti.com sizler için derledi.

1.İstanbul’da piyasa değeri 400 bin lirayı bulan 521 kamera,dinleme cihazı,frekans karıştırıcı cihaz ve takip aletleri ele geçirildi!

Kalemden,araba anahtarlığına,gözlükten,sigara küllüğüne,parfümden,çakmak ve masa radyosuna kadar pek çok eşyaya yerleştirilmiş gizli,kamera bulundu.

2. İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu: “Öğrenci, aylık İstanbul Kartını 50 liraya düşüreceğiz. Öğrenciler hem okuyarak, hem gezerek daha çok bilecek. Bir yerden bir yere gitmeyi dert etmeyecekler. 25 yaşın altındaki tüm gençlerimiz, ‘Genç Kart’la yüzde 40 indirimden yararlanacak.”

3. Rusya’da bir firmanın kentin ünlü Paraskeva Pyatnitsa şapeli şeklinde tasarlanan bir şişe içinde vodka satması tepkilere neden oldu! Rusya yasaları gereği, dini inançlara yönelik hakaret niteliğinde eylemler suç olarak görülüyor ve 3 yıla kadar hapis cezasına yol açabiliyor.

4. ABD’de uzay ve havacılık endüstrisinin yanı sıra gelecek nesil ulaşım araçlarına da ileri kompozit materyaller sağlayan, AxiomMaterials’in yüzde 95.83’ünü yaklaşık 174.83 milyon dolara satın aldı.

5. Almanya, 2018’de 294 milyar dolar cari fazla ile dünya birincisi oldu!

6. Dışişleri Bakanlığı: “Hukuki bağlayıcılığı olmayan, tavsiye kararı niteliğindeki taslak raporda, ülkemizin AB’ye katılım müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulunulması kesinlikle kabul edilemez.”

7. Amerikan Beyzbol Ligi’nde yüksek meblağlı bir anlaşmaya imza atıldı! Ligde uzun zamandır gündemi meşgul eden MannyMachado, 300 milyon dolara San Diego Padres’le anlaştı.

8. Avrupa Parlamentosu’ndan skandal Türkiye kararı! Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi, Avrupa Birliğinin Türkiye ile üyelik müzakerelerini resmen askıya alması önerisini onayladı.

9. Türkiye’de HSBC,doların 7.24 ile tarihi zirvesine çıktığı 13 Ağustos’ta kur hareketlerinden bir günde 120 milyon dolar kazandı. Bu rakamın bankanın tarihinde tek günde kazandığı en yüksek günlük kâr olduğu belirtildi. Deutsche Bank AG’nin ise 35 milyon dolar kazandığı bildirildi.

Fea0007571 HSBC Islington

10. Deprem tahmincisi FrankHoogerbeets, gezegen hizalanması nedeniyle 21 Şubat günü 7, 8 veya daha büyük bir deprem olacağını iddia etti! ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’nda görev yapan John Bellini, depremlerin ne zaman olacağının tahmin etmenin mümkün olmadığını belirtti.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı