Gündem

GÜNAYDIN! Geceden Sabaha Yaşanan Bütün Olayları Sizler İçin Derledik

Günaydın simit ayrancılar, günaydın işe koşarak yetişmeye çalışanlar, günaydın bir bardak içmeden kendine gelemeyenler, günaydın güzel yurdumun güzel insanları. Dün geceden bu sabaha kadar yaşanan olayları, siz uyurken kaçırdıklarınızı nerdenesti.com sizler için derledi.

 

Osmaniye’ye bağlı Hasanbeyli Belediyesi başkanı Alparslan Koca silahlı saldırıya uğradı. Yanında bulunun iki arkadaşı ve Belediye Başkanı yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralılara ilk müdahaleler yapıldı. Özel hastanenin başhekimi ”Başkanımız ile Murat Karakaya ameliyatlarını oldu. Genel durumları iyi, hayati tehlikeleri yok. Yoğun bakımda tedavileri sürüyor. Akciğerinden vurulan diğer arkadaşımızı Osmaniye Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahi Bölümüne sevk ettik.” diye konuştu. Olay yeri inceleme ekipleri görgü tanıklarının ifadesine başvurarak ve çevre kameralarına bakarak olayın faillerini tespit etmeye çalışıyor. 

Dünyanın en büyük uyuşturucu kartelinin elebaşı olan ”El Chapo” lakaplı Joaquin Guzman’ın davası görüldü. ABD’li savcılar, 22 aydır penceresi dahi olmaya bir hücrede yargılanmayı bekleyen uyuşturucu patronu için ömür boyu hapis ve 14 milyar dolar para cezasına çarptırılmasını istiyor. Suç örgütü kurmak, para aklamak, uyuşturucu dağıtmak başta olmak üzere toplamda 17 suçtan yargılanıyor. Brooklyn Federal Mahkemesinde görülen davanın aylarca süreceği tahmin ediliyor.

CHP ve İYİ Parti genel başkanları dün bir araya gelmişlerdi. Akla ilk gelen soru ”Yaklaşan seçim için bir ittifak mı kuruluyor ?” sorusuydu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun yaptığı basın açıklamasında “Gerek dış politikada gerekse iç politikada çözmemiz gereken çok önemli konular var. İki genel başkan bu konular üzerinde durdular.” dedi. Gazetecilerden gelen İttifak sorusuna “Genel bir görüş alışverişinde bulunulmuştur. Onun ötesinde söylenecek bir şey yoktur. Türkiye’nin birçok problemi var. Bu problemlerin çözümü için iki büyük siyasi parti her zaman bir araya gelebilir.” diye yanıt verdi.

Ünlü Youtube yayıncısı Emre Özkan ve sevgilisi Nahide Cansu Kovancı, Bağcılar’da bulunan stüdyoda çıkan yangında hayatını kaybettiler. Sabah 6 sıralarında çıkan yangının odada bulunan ısıtıcı veya elektrik kontağından çıktığı düşünülüyor. Adli Tıp Kurumu’nda yapılan ilk incelemede, dumandan zehirlenerek öldükleri anlaşıldı.

Isparta’da, Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü özelliği taşıyan, birinci derecede içme suyu olan Eğirdir Gölü’nün su seviyesinde yaşanan azalma tedirgin ederken, Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengül, emekli akademisyen Erol Kesici’nin ”Göl kuruma noktasına geldi.” açıklasına ilginç bir cevap verdi. ”Göl kurursa, derin bir çukur olur, beni ayaklarımdan taş bağlayarak boğun, Ben var olduğum sürece geçerlidir bu sözüm. ” dedi.

Sözcü’nün haberine göre; CHP’li Ali Şeker, geçtiğimiz haftalarda Meclis Komisyonu’nda tartışmalara neden olan ve KHK ile ihraç edilen sağlık çalışanları ve doktorların SGK anlaşmalı özel hastanelerde çalışmasını engelleyen yasa ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Şeker, kanundaki 5. maddenin geri çekildiğini ancak ilgili madde yerine doktorların güvenlik soruşturmalarından geçememeleri halinde 75.000 TL ile 120.000 TL arasında bir tazminat ödeyerek özel hastanelerde çalışabileceğine ilişkin yeni teklifin sunulduğunu açıkladı.

İsrail’in dün akşam düzenlediği operasyonda 7 Filistin’li şehit düştü ve 25 kişide yaralanmıştı. Bu akşam Filistin direniş ortak gruplarının yaptığı bir açıklamada, Mısır’ın ara buluculuğunda resmen ateşkes ilan edildi.  ateşkes ilan edildi. Filistin’lilerin yaptığı bir başka açıklamada İsrail Ateşkese bağlı kaldı sürece kendilerininde buna uyacağını duyurdu.

Sezona kötü başlangıç yapan Real Madrid, kaybedilen maçları ve kötü oyunu sebep göstererk 29 Ekim günü teknik direktör Julen Lopetegui ile yollarını ayırmıştı. Yerine geçici olarak 2000, 2005 yılları arası Real Madrid forması giyen eski öğrencisi Santiago Solari görevlendirmişti. Son 4 maçta alınan 4 galibiyet ve oynanan güzel oyundan memnun kalan başkan Perez, Solari’yle masaya oturdu ve 2021 yılına kadar sözleşme imzaladı. Böylece Real Madrid’in teknik patronu Santiago Solari oldu. 

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı