Dizi-Sinema

Gülmekten Çenemizin Ağrıdığı, Gelmiş Geçmiş En İyi 12 Komedi Dizisi

Bu soğuk havalarda hafif sütlü bir kahve, battaniye ve televizyonun karşında sevdiğimiz dizileri izlemeyi kim istemez ki ? Bu puslu günlerimize bol bol kahkaha atacağımız bir listeye ihtiyacımız olduğunu düşündük. Sizler için hazırladığımız, gülerken çenemizin ağrıdığı, gelmiş geçmiş en iyi 12 komedi dizisi;

12 – Coupling

Kadın erkek ilişkisi üzerine kurulan ve 30’lu yaşların başında ki 6 arkadaşın hikayesini anlatan dizi, bizzat dizinin senaristi Steven Moffat’in kendi ilişkilerinden esinlenerek yazdığı bir komedi tufanı. 2000-2004 yılları arasında yayınlanan İngiliz yapımı dizi, ülkemizde CNBC-e tarafından yayınlanıp büyük beğeni toplamıştır.

11 – Silicon Valley

1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu ediyor. Dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alıyor. Teknoloji dünyasındaki insanların başarıya ulaşabilmek için geçtiği yolları bir bir göreceğiz!

10 – Two And A Half Men

Sünepe bir baba, alkolik amca ve birde çocuğun hikayesini anlatan ‘ Two and a Half Man’ bizleri 12 sezon boyunca ekranlara kitlemeyi başardı. Charlie Sheen, Jon Cryer ve Ashton Kutcher gibi isimlerin yanı sıra yan oyuncularında yıldızlaştığı yapım, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında üst üste üç kez Emmy Ödülü’ne aday gösterilme başarısı gösterdi ve dünya listelerine girmeye başardı.

9 – The Big Bang Theory

Kendi alanlarında uzmanlaşmış 4 bilim insanı ve dünyalarına hızlı bir giriş yapan Penny’nin günlük hayatlarını anlatan yapımın repliklerine sosyal medyada da sık sık denk gelirsiniz. 12 sezonda 264 bölüm yayınlanan dizinin, Türkiye dahil dünyanın 4 köşesinden hayranı var.

8 – The Sımpsons

Yayına başladığı tarihi söylesek şaşırırsınız herhalde. 1989 yılında yayın hayatına başlayan çizgi dizi birçok jenerasyonu büyüttü. Talihsiz Homer Simpson ve ailesinin başından geçen olaylar silsilesini anlatan dizi, güldürmenin  yanı sıra birçok kez de gelecekte yaşanacak olayları bilmesiyle popüler. 29 sezon 639 bölüm süren The Sımpson taş devrinden bile daha çok yayında kalarak, dünyanın en çok yayınlanan çizgi filmi olma unvanına sahip

7 – Arrested Development

Aile üyelerinin birbirleriyle ve dünyayla çatışması komik bir dille anlatan, bir kesim tarafından hala 2000’li yılların en komik dizisi olduğu iddia ediliyor.

6 – South Park

1997 yılında yayınlanmaya başlayan çizgi dizi, ağzı bozuk, kaba ve çok komik 4 ilkokul çocuğunun hikayesiyle anında fenomen haline geldi. 237 bölümü olan çizgi dizinin bir uzun metraj filmi bir de sevilerek oynanan oyunu bulunuyor.

5 – The Office

Amerika’da bir kağıt şirketinde yaşanan olayları mizahi bir dille anlatan, zengin oyuncu kadrosuyla 8 yıl boyunca insanları etkisi altına alan dizi, Michael Scott karakterinin şimdi neden bunu yaptı ki diyeceğiniz ilginç ve utandırıcı şakalarıyla The Office mutlaka izlenmesi gereken dizilerin başında geliyor.

4 – Two Broke Girls

Bir yanda çok zengin bir ailenin eğitimli ama tabiri caizse kırık kızı Caroline, bir yanda sorunlu geçen çocukluğu sebebiyle kafayı kırmış ama sevimli mi sevimli Max. Bir şekilde yolları kesişen ve ev arkadaşı olan iki karakterin beş kuruş parasız bir şekilde atıldıkları garsonluk macerasını anlatan dizi 6 sezon boyunca bizleri güldürmeyi başarıyor.

3 – Friends

6 ana karakterin hayatını anlatımıyla kısa sürede Amerika’nın en iyi komedi yapımlarından olmayı başaran Friends, 10 sezonluk maratonuyla Rachel’ın parasızlıkla imtihanını, Monica’nın yüksek anaçlığını, Phoebe’nin ilginç şarkılarını ve Joey’in oyunculuk kariyerini izlerken büyük keyif aldık. İzlerken bir an bile sıkılmayacağınız Friends dizisini şiddetle tavsiye ediyoruz.

2 – Modern Family

Bu diziyi izlemezseniz çok şey kaçırmışsınız demektir. Öyle bir aile düşünün ki al birini vur ötekine, her biri birbirinden komik sevimli ve eğlenceli karakterleri 9 sezon boyunca izlemekten sıkılmayacaksınız.

1 – How I Met Your Mother

Ted’in çocuklarına anneleriyle tanışma hikayesini anlatmasıyla başlayan diziyi tam 9 sezon boyunca izledik. Tarihin en tatlı çifti olan Marshall ve Lily, umutsuz aşık Ted, sevimli sosyopat Barney ve Kanadalı eski popstar Robin’in hikayesini anlatan yapım, Türkiye’de çok büyük ilgi gördü. İzlenmesi gereken komedi dizilerinin başında olduğun düşündüğümüz bu dizide hayata dair bir çok şey bulabilirsiniz. Bu arada iyi ki varsın Barney Stinson

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı