Gündem

Gerek Tasarım Gerek Teknoloji Dünyada Eşi Benzeri Olmayan 5 Nike Ayakkabı

Dünyanın en çok satan spor giyim ve ayakkabı markalarının başında gelen Nike, spor modasına yön vermeye devam ediyor. Kurucusu Phil Knight, şimdiki gibi milyarder değil o yıllarda. Bu serüvenin başında cebinde sadece 500 dolar ve paha biçemediği hayalleri vardı. Şimdilerde ise, dünyanın her yerine ihracat yapan şirket, gelişen teknolojiyi kullanarak dünyada eşi benzeri olmayan ayakkabılar üretiyor.

1- Nike – Fitadapt

Nike giyilebilir ürünlerde teknolojiyi çok iyi kullanıyor. Fitadapt adını verdikleri teknolojiyle geliştirilen spor ayakkabılar içinde bulunan motorlar sayesinde daralıp genişletilebiliyor. Kullanıcıların ihtiyaç duyduğu gerginliği algılayan ve rahat bir kullanım sağlan ayakkabı, iPhone cihazlarına da yüklenebilecek Nike adapt uygulamasıyla da kontrol edilebilecek.

2- Hyperadapt 1.0

Nike Hyperadapt adıyla piyasaya çıkan ayakkabı otomatik bağcık sistemine sahip olmasıyla kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Kişi ayakkabıyı giydikten sonra bağcıların sıkılmasını sağlayan mekanik bir sistem geliştirmiş Nike ekibi. Belirli mağazalarda görücüye çıkan bu ayakkabı randevu sistemiyle satılıyor.

3. Vapor Carbon Elite Cleat

Nike, futbolcuların ve atletlerin daha kızlı koşmasını sağlayan ve 3d yazıcılar kullanılarak geliştirilen Vapor Carbon Elite Cleat ayakkabı modelini tasarladı. Koşucuların start verilmeden önceki duruşlarını ele alarak tasarlandığını ekip, sıfır noktasında kaymayı engellemek için 3d yazıcısıyla özel bir taban geliştirildi.

4. Şeffaf ayakkabı

Nike, şeffaf ayakkabı modelinde bir ilk. Ancak diğer modeller gibi bu ayakkabı için sıraya giren yok. Sadece bir kez üretilen ayakkabıyı rafa kaldırmak durumunda kalan Nike, bu eşsiz modeli tekrardan piyasaya sürer mi bilinmez.

5. Nike Grren Class

Görünümü açısından çevre dostu olarak adlandırabileceğimiz ve oldukça dikkat çekici bir görünüme sahip olan bu ayakakkabı Nike tasarım ekibi tarafından tasarlandı.

Kaynak : 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı