Gündem

George Floyd’un Ölümüne Sebep Olan Polis Memurunun Kefalet Bedeli Belirlendi: 1,25 Milyon Dolar

Amerika Birleşik Devletleri’nin Minneapolis eyaletinde, siyahi vatandaş George Floyd’un ölümüne sebep olan polis memuru Derek Chauvin’in mahkemesi görüldü. Hakim, Chauvin’in şartlı takliyesi için 1 milyon, şartsız tahliyesi için ise 1 milyon 250 bin dolar kefalet ücreti belirledi. Video konferans teknolojisiyle duruşmaya katılan polis memuru duruşma boyunca konuşmadı.

Gerorge Floyd’u gözaltına alırken boynuna dizini bastıran polis memuru Chauvin, ikinci dereceden cinayet suçuyla yargılanıyor.

DHA’nın aktardığı habere göre, Chuavin ilk duruşmada turuncu elbise içinde kelepçeli olarak hakim karşısına çıktı. 44 yaşındaki Derek Chuavin, Hannepin ilçesi Hakimi Jeannice M. Reading’e 11 dakikalık duruşma boyunca hiçbir şey söylemedi.

Derek Chauvin’nin davasının görülmesine 29 Haziran’da devam edilecek.

Floyd’un ölümü sırasında polis memuru Chauvin’nin yanında bulunan diğer polisler de suç ortaklığı ve yardım suçlamalarından tutuklanmışlardı. Her birine 750 bin dolarlık kefalet konan ve Hannepin County Bölgesi hapishanesinde tutulan 3 polisin duruşmasına da 29 Haziran’da devam edilecek.

Floyd’un cenazesi, yarın aileye özel yapılacak merasimin ardından defnedilecek

Floyd’un cenazesi, yarın aileye özel yapılacak merasimin ardından memleketi Houston’daki Memorial Gardens Mezarlığına annesi Larcenia Floyd’un yanına defnedilecek.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı