Gündem

Gelecekte Önemli Bir Değişim İçin İlk Adım; İşte Facebook’un Yeni Logosu

Sosyal medyanın en popüler şirketi Facebook, o eski meşhur günlerinden çok uzakta olduğu herkes tarafından biliniyor. Ancak şirket ”Instagram” ve ”Whatsapp” gibi sosyal medyanın en çok kullanılan uygulamalarını da içinde barındırıyor. Facebook şirketi gelecekte dönüşümün sinyallerini veren, ‘Facebook’tan Whatsapp’ ya da ”Facebook’tan Instagram’ anlamı taşıyan yeni logosunu tanıttı.

Facebook, gençler ağırlı olarak ciddi bir kullanıcı kaybetmiş durumda. Instagram’ın her geçen gün daha geniş kitlelere yayılmasıyla birlikte, Facebook önemini her geçen gün yitiriyor.

Bu olumsuz duruma rağmen Facebook platformu milyarlar dolarlar kazanmaya devam ediyor. Bu yüzden şirket, çalışmalara ve yeniliklere devam ediyor.

‘Facebook’tan Whatsapp’ ya da ”Facebook’tan Instagram’ anlamı taşıyan yeni logosunu tanıtan Facebook, gelecekte yapacağı değişiklerin sinyalini verdi. İşte yeni logo.

Facebook, Instagram, Whatsapp ve Massenger’ı birbirine entegre etmeyi planlayan şirket, kişiler arasındaki ilişkileri uygulamalardan bağımsız hale getirmek istiyor. Aynı zamanda bu entegre sonucunda mega bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Bu altyapı için uzunca bir süredir çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden Facebook, yeni dönem için çok ciddi gözüküyor.

Sosyal medya hayatımıza girdiği günden beri nasıl evrildiğini hatırlayın. Bakalım daha ne kadar değişiklikler göreceğiz.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı