Spor

Fenerbahçe Beko, Gigi Datome İle Yollarını Ayırdı! İşte Gigi Datome’nin Fenerbahçe Karnesi

Fenerbahçe Beko’da koç Zeljko Obradovic’in ardından bir ayrılık daha gerçekleşti. Fenerbahçe forması altında büyük başarılara imza atan Gigi Datome, takımıyla karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. Dün akşam saatlerinde kamuoyuna yansıyan ayrılık haberlerinden sonra kulüp tarafından resmi bir açıklamayla yolların tamamen ayrıldığını duyurdu. Gigi Datome bundan sonra İtalya’nın Olimpia Milano takımı için mücadele edecek.

2015-2016 sezonu öncesi NBA’den Avrupa’ya dönen ve birçok büyük kulübün teklifini reddedip Fenerbahçe’nin yolunu tutan Gigi Datome, bu formanın altında bir çok başarıya imza attı.

Yarım kalan 2019-2020 sezonuda dahil olmak üzere hiçbir sezonu kupasız tamamlamayan Gigi Datome, Fenerbahçe formasıyla birlikte 3 Lig şampiyonluğu, 3 Türkiye Kupası, 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 1 kezde Avrupa’nın en büyük kupası sayılan Euroleague Kupasını kazandı.

Fenerbahçe Beko tarafından Gigi Datome’ye teşekkür ederek bir veda açıklaması yapıldı.

”2015-16 sezonundan bu yana formamızı giyen ve bu süreçte elde ettiğimiz tarihi başarıların en önemli mimarlarından biri olan Gigi Datome, mevcut sözleşmesini Kulübümüz ile anlaşarak sonlandırmış ve kariyerine farklı bir takımda devam etme kararı almıştır.

Gigi Datome’nin Fenerbahçe formasını terlettiği süre boyunca takımımıza katkıları, yalnızca attığı sayılar ya da yaptığı istatistiklerle sınırlı kalmamıştır. Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın asla pes etmeyen karakterinin en önemli temsilcilerinden biri olan Gigi, soyunma odamızda yaratılan ve parkeye de yansıyan ekip ruhunun kilit isimlerinden biri olmuştur.

Takımımıza basketbol oyununun her anında ve alanında üstün katkıları olan Datome, saha dışında sergilediği örnek sporcu duruşuyla da bizleri her daim gururlandırmış, ülkemize olan bağlılığı ve sevgisiyle de hepimizin takdirini kazanmıştır.

Fenerbahçe basketbolunun unutulmazları arasındaki yerini çoktan almış olan Gigi Datome’ye, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin geride kalan bölümünde kendisine sonsuz başarılar dileriz.”

Fenerbahçe Spor Kulübü eski oyuncusuna böyle veda etti.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı