Listeler

Erkeklerin Kadınlarda Seksi Bulduğu Ancak Bir Türlü Dile Getiremediği 9 Şey

Kadın erkek ilişkileri elbette oldukça karmaşık. Herkesin istekleri ve zevkleri birbirinden farklı. Bu nedenle bir insanla uyum sağlayabilmek için onu çok iyi tanımak gerekiyor. Ancak çoğu kişi karşı cinse karşı birçok şeyi gizliyor. Erkeklerin de kadınlarda çok çekici bulduğu ancak itiraf etmedikleri, kabul etmedikleri bazı şeyler var. Siz ne düşünüyorsunuz, erkekler aşağıda yazılanları seksi buluyor mu?

#1 Vücudun kendi kokusu

Bazı durumlara göre kadın bedeninin salgıladığı koku erkekleri baştan çıkartmaya yetiriyor. Bu koku maalesef hiçbir parfümde bulunmuyor.

#2 Kum saati vücut

Erkekler zayıf, biçimli ve abartıdan uzak vücut sevdiklerini söyleseler de kum saat vücuda karşı ilgilerini sürekli belli ederler. Ancak büyük kalçalar ve büyük gögüsler her zaman erkeklerin dikkatini çekiyor.

#3 Ses tonu

Her ne kadar erkeklerin ilk dikkat ettiği şeyin vücut olduğu düşünülse de, erkeklerin etkilendiği şeylerin başında ses tonu geliyor. Etkili ve düzgün konuşma, sesin tonu ve yüksekliği etkili iletişimin de önemli unsurlarıdır. O yüzden kadınların sesi birçok erkek tarafından çok seksi ya da itici bulunabilir.

#4 Dudaklar

Erkekler dudakları tüm diğer özelliklerden daha çok çekici bulurlar ve bu konuda oldukça dikkatlidirler. Genellikle vücudun en seksi ve çarpıcı parçası olarak görürler. Dolgun dudaklar onlarda yüksek bir cinsel çekim yaratır. Bu nedenle dolgun dudaklı kadınları daha seksi bulurlar.

#5 Koyu saç rengi

Saç dediğimizde ilk akla gelen renk sarışınlar olsa da yapılan bir araştırmaya göre sarışın kadınların listenin gerisinde kalmış durumda. Ancak oldukça klişe olduğu için kabul etmesi zordur. Özellikle dalgalı, uzun ve bakımlı saçlar düşünülenden daha fazla çekim etkisi yaratır.

#6 Göğüsler

Elbette erkeklerin göğüsleri çekici bulduğu büyük bir sır değil, ama çoğu zaman itiraf etmekten kaçtıkları bir durum. Açık açık hiçbir ortamda söylemeyi tercih etmeseler de aslında ilk dikkat ettikleri şeylerden biri.

#7 Fiziksel simetri

Eski Mısır’da kusursuz güzelliğin özelliklerinden biri de fiziksel simetriydi. Erkekler farkında olsalar da olmasalar da özellikle yüzdeki simetri onları etkiliyor. Elbette her kadın kusursuz bir yüze sahip değil, olmak zorunda da değil…

#8 Kırmızı renk

Aşkın rengi kırmızıdır. Farklı renklerin ise bilinçaltımızı ve zihnimizdeki düşünceleri etkileyebildiği de bir gerçek. Kırmızı renk ise doğal bir afrodizyak etkisi yaratır. Aynı zamanda güç ve çekiciliği temsil eder. Kadınlarda kırmızı renk görmek ise erkeklerin seksi bulduğu şeylerden biridir.

#9 Gözlerin içi

Muhtemelen birçok kişi yeni tanıştığı kişide ilk gözlerin dikkatini çektiğini ya da gözlerden etkilendiğini söyleyecektir. Bu büyük bir klişedir ancak bilimsel olarak da gözler oldukça etkilidir. Gözlerin rengi, büyüklüğü ve yapısı aradaki çekimi büyük oranda etkilerken birçok erkek gözün içinde, irisi çevreleyen karanlık halkadan etkilenir. Kadınların gözlerindeki bu halkanın koyuluğu arttıkça çekicilik de artar. Bilinçaltına daha sağlıklı bir ilişkinin mesajları gönderilir.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı