Listeler

Endonezyalıların 35 Günde Bir Dağa Çıkıp Yabancılarla İlişkiye Girdiği “Gunung Kemukus” Geleneği

Dünyanın her bölgesinin kendine ait bir geleneği var. Ancak bazı bölgelerin geleneklerini anlamak oldukça ilginç ve zor. Şimdi onlardan birini sizlerle paylaşıyoruz. Endonezya’da bazı kişiler şans getirmesi için Gunung Kemukus Dağı’na giderek her 35 günde bir, toplamda 7 yabancıyla ilişkiye giriyorlar. “Gunung Kemukus” adlı bu geleneğin şans getirdiğine inanıyorlar.

Ölüleri yiyen Aghori babalar, 15 metreden aşağıya bebek atanlar, Yanağını bıçakla yaran Tayland’lılar… Dünyada daha sayacağımız ve aklınıza yatmayacak birçok gelenek mevcut. Ancak “Gunung Kemukus” geleneği hepsinden farklı ve şaşırtıcı

Endonezya’da binlerce kişi iyi şans getirmesi için hiç tanımadıkları yabancılarla ilişkiye giriyorlar. Kişiler Endonezya’nın başkenti Cakarta’da bulunan “Gunung Kemukus” adında bir dağa gidiyorlar.

Bu dağ aynı zamanda insanlar tarafından ”Seks Dağı” olarakta biliniyor.

Geleneğe göre kişinin 35 günde bir en az 7 kere dağa gidip bir yabancıla birlikte cinsel ilişkiye girmesi gerekiyor. İlişkiye giren kişinin evli ya da bekar olması fark etmiyor. Politikacılardan yerli insanlara kadar herkes bu dağa geliyor.

Tahmin ettiğinizden daha fazla Endonezya’lı bu dağa giderek şans getirmesi amacıyla yabancılarla ilişkiye giriyor.

Peki bu gelenek nereden çıktı? Ne kadar eski ?

İddilara göre bu gelenek 16. Yüzyıla dayanıyor. Bir rivayete göre 16. yüzyılda yaşayan Endonezyalı genç bir prens ve üvey annesi aşk yaşıyor. Yaşadıkları ilişki açığa çıkınca prens ve üvey anne saklanmak için bu dağa kaçıyorlar. Daha sonra yakanan çift öldürülüp buraya gömülüyorlar. Gelenekte bunun üzerine başlıyor.

Kaynak. 12

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı