Dizi-Sinema

Emmy Ödüllü, Milli Gururumuz Haluk Bilginer’in Amozon Prime’da Yayınlacak Yeni Dizisi

Netflix’e rakip olmaya çalışan Amazon Prime yeni içerikler üretmeye devam ediyor. Apple TV, HBO, Disney Channel gibi güçlü rakiplerinin arasından sıyrılarak en çok tercih edilen internet yayıncılarının başında gelen Amazon bizleri sevindirecek yeni bir içerikle karşımızda. Emmy ödüllü usta oyuncumuz Haluk Bilginer‘in yer alacağı, Alex Rider isimli diziyi yakında izleyicilerine sunacak.

Gençliğinden itibaren birçok yabancı yapımda yer alan, Milli gururumuz Haluk Bilginer, bu yılın  Uluslararası Emmy Ödül Töreni’nin ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görülmüştü.

Yine bir internet yapımı olan Şahsiyet dizinde, Agâh Beyoğlu karakterine hayat vermiş, gösterdiği başarılı performansla Avrupa’nın en prestijli ödülünün sahibi olmuştu.

Sadece bu da değil! Yabancı yapımlarda ‘Forget About Nick’ filmi ve ‘New Blood’ dizisi hem ülkemizde hem Avrupa’da çok konuşulmuştu.

Eee tabi Muazzam yeteneği, karizması, İngilizce’ye hakimiyeti ve büyük tevazusu da bunda çok etkili.

Birçok abonesi olan Amozon Prime’ın orjinal içeriği ‘Alex Rider’la tekrar ekranlara dönecek. Kariyerinin en çok ses getiren yapımı olacağını düşünüyoruz. 4 Haziran’da ilk sezonu yayınlanacak dizinin kötü adamı Dr. Greif’i canlandıracak.

Anthony Horowitz’in Point Blanc kitabından uyarlanan dizi, Sony Pictures Television ve Eleventh Hour Films’in ortak yapımı. Senaristinin prestijli bir ödül olan BAFTA sahibi Guy Burt

Gelelim dizini konusuna

Alex Rider, bir araba kazasında öldüğü söylenen amcasının gerçek ölüm sebebini öğrenince hayatı değişir. Onun bir İngiliz ajanı olduğu ve görev esnasında öldüğünü yeni öğrenmiştir.Aslında farkında olmasa da, kendisi de çocukluğundan beri İngiliz istihbaratı, yani MI6 için eğitilmektedir. Hem amcasının ölümünün iç yüzünü, hem de iki önemli milyarderin suikastini araştırmak için bir görev alır. Kitaba da ismini veren Point Blanc adlı bir yatılı okula sahte kimlikle girecektir. Bu okulda, ultra zengin ailelerinin sorunlu çocukları ıslah edilmektedir. Alex bu kurumu araştırdırdıkça, Dr. Greif ile ilgili soru işaretleri karşısına çıkar. Alex, Dr. Greif’in öğrencileri korkunç bir planın parçası olarak kullandığını fark eder. Hayatını riske atmak pahasına, bu planı durdurmayı hedefler.

O kötü adam Dr. Greif’i, Haluk Bilginer canlandıracak. 8 bölümlük sezonunu merakla bekliyoruz!

Dizinin fragmanı;

Kaynak : 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı