Listeler

Duyduğumuz An Oynamaya Başladığımız Şarkıların Sahibi; J Balvin

J Balvin’i tanımayan yoktur herhalde. Son dönemin en popüler şarkıcılarından biri, yaptığı şarkılarla çektiği kliplerle, üretkenliğiyle hepimizi kendine hayran bırakan genç sanatçıyı, ilk dinlediğimizde apaçi şarkısı gibi gelen ama sonra duyduğumuzda oynamaktan kendini alamıyoruz. Dünyanın en çekici apaçi şarkılarını yapmasının yanı sıra, farklı iş ortaklıklarıyla adını duyuran J Balvin’in inişli çıkışlı hayatını sizler için listeledik.

J Balvin olarak tanıdığımız Jose Alvaro Osorio Balvin, 7 Mayıs 1985 yılında Kolombiya’da Pablo Escobar’ın şehri aynı zamanda en büyük ikinci şehir olan Medellin’de  dünyaya geldi.

Orta sınıf bir ailede büyüyen Balvin’in babası ekonomist ve iş sahibiydi.  O dönemde uyuşturucuyla meşhur olan Medellin şehrindeki çocuklardan daha şanslıydı. Çünkü gettodan uzak şehrin tepelerinde geniş bir evde büyüdü.

Müziğe olan aşkı dinlemekle başlamış tabi. Metallica ve Nirvana gibi rock gruplarını dinlemekten aşırı keyif aldığını söylüyor. Hatta Nirvana dövmesi bile çizdirdiğini biliyoruz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gracias Japón 🇯🇵 Thank u japan 🇯🇵 Agradecido hoy empieza una nueva historia de sueños por cumplir !!!!

J Balvin (@jbalvin)’in paylaştığı bir gönderi ()

İstediğini alabildiği, istediğini dinleyebildiği, tehlikeden uzak bir yaşam, geniş bir ev ve rahat bir çocukluk. Eee tabi işler sürekli böyle gitmiyor.

Babasının iflasından sonra evlerini, arabalarını ve bütün taşınmazlarını kaybediyorlar. Şehrin tepelerinden baktıkları aşağılara taşınmak durumunda kalıyor Balvin ailesi.

Hayatının bu dönemini şöyle anlatıyor J Balvin: “Barrio’ya giderken, insanlar beni zengin bir insan olarak görüyorlardı, ama zengin insanların etrafında olduğum zaman beni gettodan biri olarak görüyorlar. Hepsi algıdır. Dünyalar arasında dolaşmayı severim. İkisinde de eşit derecede rahat hissediyorum. ” Belki de bu kadar renkli kişiliğinin sebebi budur.

17 yaşında İngilizce değişim programıyla gittiği Amerika Birleşik Devletleri’nde müzik eğitimi almaya başladı. Hem eğitimini alırken bir yandan da geçinmek için çalışmak zorunda olan Balvin, çatı ustalığı, ev ressamlığı ve buna benzer çalışma izni olmadan yasadışı bir çok iş yaptı.

amerika ile ilgili görsel sonucu

Kolombiya’ya döndüğünde şuan Dj ve İş ortağı olan David Rivera Mazo ile tanıştı. İkili hızlı şekilde arkadaş oldular ve underground olarak müziklerini üretmeye başladılar.

Aklında müzisyen olmak ve sahnelerde şarkı söyleyerek kendini ifade etmek isteyen sanatçı, Tropikal tarzda champeta,bachata ve dancehall tarzlarına olan ilgisi, Amerika hiphop tarzıyla harmanlayınca ortaya J BALVİN çıktı.

j balvin sahne ile ilgili görsel sonucu

2011 yılına kadar ülkesinde tanılan ve birçok müzik ödülü almayı başarmış bir sanatçı olmuştu. 2012 yılında çıkardığı Tranquila şarkısıyla Avrupa’ya açılmaya başladı. 450 milyona yakın dinlenen şarkı, 2012 yılının en çok beğenilen şarkılarından biri olmuştu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

J Balvin (@jbalvin)’in paylaştığı bir gönderi ()

J Balvin, genellikle parlak renkler giyen ve saçlarını boyayan ekzantrik tarzıyla dikkat çekti, hayatımıza girdi ve en çok konuşulan isimlerden biri oldu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Como siempre !!

J Balvin (@jbalvin)’in paylaştığı bir gönderi ()

Şarkılar peşi sıra devam ediyordu.  Ay Vamos şarkısı 1,5 milyardan fazla dinlendik, Safari, I Like It, Mi Gente , X , Si Tu Novio Te Deja Sola, Bobo gibi şarkıları son yıllarda milyarca kez dinledik ve dinlemeye devam ediyoruz.

Beyonce,Pharrell Williams, Pitbull, Cardi B, Camila Cabello,Nicky Jam gibi müzik piyasasında ismi olan şanatçılarla çalıştı ve çalışmalarını devam ediyor.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı