Gündem

Dünyaca Ünlü Dizide Sonun Başlangıcı

Final sezonunu bu ay 14 Nisan’da başlatacak olan HBO’nun dünyaca ünlü “Game of Thrones” için sonun başlangıcını işaret ediyor.

Kuzey İrlanda’da bulunan stüdyolarından birini turist gezisine açmaya hazırlanıyor. 110.000 metrekarelik olacak sergi alanında dizide kullanılan silahların, kostümlerin ve diğer kullanılan malzemeleri de içinde bulunduruyor. 2020 baharda açılacak.

Tur, Banbridge’deki Linen Mill Studios’da, Belfast’ın yaklaşık 40 km güneybatısında, Winterfell ve Castle Black kalelerinde sahnelerin ve birkaç deniz savaşının çekildiği yerde olacak. Aynı zamanda yapım ekibi tarafından halkın tüketimi için yeniden inşa edilip restore edilecek olan “Thrones” evreninin her yerinden gerçek setleri ve destekleri içerecektir.

Warner Bros’un Londra dışındaki Harry Potter turundan esinlenilen proje, ziyaretçiler için interaktif bir deneyim olacak 4 eski “Thrones” evreninden ilki olacak. Diğerleri sonuçlandırılmadı, ancak olasılıklar, halen hazır durumda olan Belfast’taki King’s Landing, Castle Black ve şehir dışındaki Wall mekanlarını içeriyor.

“Thrones” sergisini oluşturma planları geçen sonbaharda duyruldu, ancak ayrıntı verilmedi. HBO, Çarşamba sabahı(Bu gece) Game of Thrones stüdyo turunu resmi olarak duyurmayı planlıyor.

Diziden el yapımı eserlerin olduğu sergi ve besteci Ramin Djawadi ile birlikte “Game of Thrones” Canlı konser deneyimi gibi diğer gerçek dünya marka uzantılarını başlattı. Ancak stüdyo turu, bugüne kadar ki en derin “Game of Thrones” deneyimini sunacak ve hayranların, dizinin Lena Headey, Peter Dinklage ve Emilia Clarke gibi yıldızlarının bir zamanlar hikayede yaşadığı aynı setlerden geçmesine izin verecek.

Şimdilik Amerika’da böyle bir planları olmadığını belirten Peter, ileride mümkün olabileceğini ifade etti.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı