Gündem

Daha Çok Vapur, Daha Çok Deniz Ulaşımı. Şehir Hatları Vapur Ücretleri 5 Kuruş Oldu

Koronavirüs pandemisi sebebiyle geçirdiğimiz bu zor günlerde yüzümüzü biraz olsun gülümseten bir gelişme yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Hatları vapurlarının bazı hatları 31 Ağustosa kadar 5 kuruş olacak. 10:00-16:00 saatleri arasında geçerli olacak bu uygulamanın amacı Koronavirüs sebebiyle toplu taşımada oluşan yoğunluğu azaltma.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Twitter hesabı üzerinden açıklamayla duyudu.

Daha çok vapur, daha çok deniz ulaşımı. Şehir Hatları vapurlarımızın kullanım ücretlerini, deniz ulaşımını yaygınlaştırmak ve esnek çalışma saatlerini teşvik etmek amacıyla 31 Ağustos tarihine kadar 10.00-16.00 saatleri arası 5 kuruşa düşürdük.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin teklifi üzerine Ulaşım Koordinasyon Merkezi oy birliğiyle vapur hatlarında, belirli saatler olması koşuluyla indirime gitti.

Teklif metninde; ”İstanbul’da deniz ulaşımını yaygınlaştırmak, geliştirmek ve Covid-19 virüsünün bulaşılık riskinin en aza indirilmesi amacıyla esnek çalışma saatlerinin desteklenmesi ve yolcuların toplu ulaşım araçlarının zirve saatlerinin dışında kullanmalarını teşvik edilmesi amaçlıyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Peki hangi vapur hatlarında indirim var?

Adalara sefer yapan vapur hatları indirimden muaf tutuldu. İndirimli hatlar şunlar oldu; Kadıköy-Eminönü, Üsküdar-Eminönü, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Beşiktaş, 3 iskeleden fazla durağa uğrayan hatlarda indirime girdi.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı