Gündem

Çöpten Çıkan Oyuncakları Temizleyerek Çocuklara Hediye Eden Karton Toplayıcısı

Son zamanlarda yaşadığımız kötü olaylarla birlikte insanlığın geldiği noktayı fazlasıyla kafaya takıyoruz. Ancak, Ali Çevik gibi güzel insanların haberleriyle insanlığa olan inancımız tazeleniyor. Sırtında taşıdığı yükten daha büyük bir kalbi var bu ağabeyimizin.

Antalya’da konteynerlerden topladığı kağıtlarla geçimini sağlayan Ali Çevik, karton ararken gördüğü oyuncakların hepsini alıyor. Oyuncakları özenle temizledikten sonra ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyor. 👏 👏

Dar gelirli bir ailenin bir ferdi olarak dünyaya gelen Ali ağabey çocukluğundan bugüne kadar hep bir mücadele içerisinde. 55 yaşında ve 3 çocuğu olan bu yardım sever ağabeyimiz, her çocuğun oyuncağı olmasını istiyor.

Düldül adını verdiği motoru ve sokaktan sahiplendiği garip adında bir köpeğiyle sabahın erken saatlerinde yola koyuluyor.

Etrafta yardım severliği ile tanılan Ali Çevik çöpten oyuncaklar bulmaya başlayınca, çocukları sevindirmeye karar veriyor. Çocukluğunda oyuncağı olmaması hala içinde bir yara olduğunu aktaran Çevik, çocukların yüreklerine dokunurken dünyanın en mutlu insanı olduğunu söylüyor.

Çocukların oyuncakları görmesi için sepetli motorunu oyuncaklarla süslüyor. Antalya sokaklarında bu renkli ve tatlı görüntüler ortaya çıkıyor.

Çocukların sevincinin her şeyden kıymetli olduğunu vurgulayan Çevik, şöyle devam ediyor.

“Çocuklarına oyuncak alamayan aileler var. Çocukların mutluluğuna vesile oluyorum, istedikleri oyuncağı benden alabiliyorlar. Onlara oyuncak veremediğimde canım acıyor. Çocuklar beni gördüğünde koşarak yanıma geliyor. İstedikleri oyuncakları seçmelerine müsaade ediyorum. Bazı çocuklar da ‘Amca ben de oyuncağımı verirsem aracına asar mısın?’ diyor. Onlardan daha çok mutlu oluyorum. Oyuncaklarla süslü çöp arabam güzel, eğlenceli oldu. İnsanlar oyuncakla süslü arabamı görünce tebessüm ediyor.”

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı