Spor

Bu Herkesin Oyunu! Premier Lig Ekipleri LGBT Haklarına Farkındalık Yaratmak İçin Kampanya Düzenledi

Dünyanın en prestijli futbol ligi sayılan İngiltere Premier Lig’i, LGBT gruplarına destek olmak için farkındalık haftası düzenleniyor. Oynanan maçlarda futbolcular ve hakemler LGBT hareketinin simgesi olan gökkuşağı rengini temsil eden nesneler kullanıyor. ‘ Bu herkesin oyunu ‘ sloganıyla başlayan kampanya, spor kulüpleri, futbolcular ve taraftarın desteğiyle LGBT ayrımcılığına son vermeyi hedefliyor.

“Rainbow Laces” (Renkli bağcıklar) ismiyle başlayan kampanyada, takımlar LGBT ayrımcılığına karşı olduklarını ve İngiltere’deki yaklaşık 4 milyon LGBT insanına destek ve yanında olduklarını gösterecek.

Premier Lig’in Başkanı Richard Scudamore, “Premier Lig futbolu, her yerde herkes içindir. Kulüplerimiz de sporda eşitliği ve çeşitliliği destekliyor.” açıklamasında bulundu. Aynı zamanda bu sezonki kampanyaya geçtiğimiz seneye göre 180 bin daha fazla taraftar katıldı.

Futbolun gücünün böyle toplumsal bir olay için kullanılması ne kadar güzel. Her geçen yıl daha fazla taraftarın ilgi gösterdiği LGBT haftasında, bağcıklar, formalar ve stadın her yerinde göreceğimiz renkli ve birleştirici görüntüler 10 gün boyunca devam edecek. 

  • Takım kaptanları, gökkuşağı rengindeki pazubandlar takacak.
  • Tribünlerde gökkuşağı renginde bayraklar, sahada da renkli toplar olacak.
  • Hakemler de sahaya yakalarında gökkuşağı rengindeki bir logoyla çıkacak.
  • Korner bayrakları da gökkuşağı renginde olacak.
Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı