Spor

Beşiktaş’ın 34. Başkanı Ahmet Nur Çebi Kimdir ?

Türkiye’nin en köklü spor kulüplerinden biri olan Beşiktaş bugün yeni başkanını seçmek için sandığa gitti. Rakipleri Hürser Tekinoktay ve Serdar Adalı’yı geride bırakarak Beşiktaş JK’nın yeni başkanı olan Ahmet Nur Çebi oldu.

Geçtiğimiz ay görevinden istifa edeceğini açıklayan Fikret Orman’ın yerine Beşiktaş kulübünün yeni başkanın kim olacağı merak konusuydu.

Bugün yapılan seçimle birlikte Beşiktaş’ın 34. başkanı Ahmet Nur Çebi oldu.

Ahmet Nur Çebi, 1959 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. 1986 senesinde Berna Çebi ile evlendi. Bu evlilikten Elgiz Nur, Mina Nur ve Yaşar Kaptan adlarında 3 çocuğu oldu. 

Çebi enerji, martaş liman tesisleri, Çebi denizcilik gibi şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürütmektedir.

1964’te Karabük’te babasının kurduğu haddehaneden (demir çelik üretim tesisi) bir adım öteye geçerek, 1990 yılında Çorlu’da bir haddehane yatırımı daha yaptı. Bunu takip eden üç sene sonrasında Marmara Ereğlisi’nde bir liman yatırımı gerçekleştirdi. Onun hemen akabinde bu limanın yapımına gerekçe olan asıl büyük yatırımını yaptı.

2001’de bir buçuk milyon ton kapasiteli demir çelik izabe tesislerini, 2002’de izabe tesisi ile beraber çalışan bir milyon ton kapasiteli haddehaneyi ve 2005’te de kendi enerjisini üretebileceği bir elektrik santralini devreye aldı. Bu arada armatörlük ile ilgili büyük yatırımlar yaptı.

Ahmet Nur Çebi’ye, Beşiktaş’a ve tüm Beşiktaş taraftarına hayırlı uğurlu olması dileğiyle başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı