Listeler

Bermuda Şeytan Üçgeni Olarak Bildiğimiz Bütün Sırlarıyla Güney Atlantik Garipliği

Hemen hemen herkes dünya üzerinde olan esrarengiz olayları merak eder. Bu içerikte yer verdiğimiz Bermuda Şeytan Üçgeni hadisesi oldukça ilgi çekici. Birçok insan bu lokasyondaki düşen uçakları, batan gemilerin nedenini merak ediyor. Tüm güncel bilgileriyle ‘Bermuda Şeytan Üçgeni’

‘Bermuda Şeytan Üçgeni’ Atlantik Okyanusunun 500 mil karelik bir alanını kaplayan, Amerika’nın Atlantik Okyanusuna açılan, güney doğu sahillerinde yer alan, kuş bakışı bakıldığında Miami, Bermuda ve Porto Rico sınırları içerisinde kalan üçken şeklinde bir alandır.

Peki bu yerin sırrı nedir ? Bu işte şeytanın bir parmağı var mıdır ? 100 yılı aşkın süredir süre gelen bu açıklanamaz felaketler pek çok insan tarafından doğaüstü bir takım güçlerin eseri olarak yorumlandı.

2 Dünya Savaşında 5 Aralık 1945 tarihide, Amerikan donanmasına ait 5 uçak bu konum üzerinde birden bire yok oldular. Flight 19 ün yapan bu kayboluş tarihteki en dikkat çekici felaketlerden biridir. O uçaklardan geriye tek bir parça bile kalmamıştır. Bu bölgede suyun altında çok büyük mıknatıs madenlerinin olduğu ve manyetik çekimden etkilenen uçakların bölgeye düştüğü düşünülüyordu.

Çoğu insana göre bu gizemli kayboluşların başka bir açıklaması olamazdı.

Peki ya gemiler ? Bu mıknatıslar kocaman bir gemiyi çekip yutabilir miydi ? Kesinlikle hayır.

Zaman içerisinde yapılan ölçümler aşırı veya normalin üzerinde bir manyetik bir gücün olmadığını kanıtladı.

Son zamanlarda ortaya atılan bir teoriye göre: Yeraltında bulunan doğalgaz kaynağında bulunan gazların bu felaketlerin sebebi olduğu yönünde.

Bu bölgeden Gulf Stream adında bir sıcak su akıntısı geçer. Suyun tabanındaki hidrat parçacıkları sıcak su akıntısıyla karşılaştıklarında eriyip su yüzüne doğru harekete geçerler. Bunun sonucunda binlerce m3 doğalgaz suya karışmış olur ve suyun yoğunluğunu azaltırlar.

O esnada bölgeden geçen bir gemi varsa, yoğunluk farkından dolayı suyun kaldırma kuvveti gemiyi taşıyamaz ve gemi sulara gömülür.

Uçakların kaybolması ise yine aynı sebeptendir. Yüzeye çıkan doğalgazlar havadan da hafif oldukları için yükselmeye devam ederler. Oradan geçen bir uçak hemen irtifa kaybeder ve motorları durur. Çünkü jet motorların yanması için oksijen gereklidir. Düşük yoğunluktaki oksijen miktarı motorların çalışması için yeterli değildir.

Böylece uçak hızla okyanus tabanının içerisine düşer.

Üzerine film çekilen, kitaplar yazılan bu bölge uzun süre kafaları karıştırmaya devam edecek gibi

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı