Yaşam

Doğum Sırasında Hamile Olduğunu Farkeden Ve Banyoda Tek Başına Doğum Yapan Kadın Aymee Almeida

Brazilya’da 20 yaşındaki bir kadın hamile olduğunun farkına varmadı. Tam 9 ay boyunca içinde taşıdığı bebekten habersiz yaşayan genç kadın banyoda doğum gerçekleşmeye başladığında hamileliğinin farkına vardı ve tek başına doğum yaptı. Şimdiden söyleyelim genç kadın ve bebek oldukça iyi durumda.

Aymee Almedia hamile olduğunu bilmiyordu. 2018 yılında yaşadığı ayrılığın ardından kendini abur cubur yemeğe verdi. ”Hamburger ve hazır makarna” gibi besin değeri olmayan yiyecekler yiyen kadın, aldığı kiloların sebebinin bu olduğunu düşündü.

Genç kadın regl olmaya devam ettiği için hamile olacabileceği aklına gelmedi. Ayaklarının şiştiğini farkedince ise doktora gitti. Doktor bu durumun böbrekleriyle ilgili bir rahatsızlıktan olabileceğini söyledi.

Okulun son günü başlayan sancılarına aldırış etmeden arkadaşının evine giden genç kadın, durumunun kötüleşmesiyle evine gitti ve duşa girdi.

Genç kadın yaşananları şöyle anlatıyor; ”Arkadaşlarımla yemek yiyemedim ya da birlikte olamadım. Uyumaya çalıştım ama sancıları görmezden gelemedim. O kadar yoğundu ki ağladım. Yatak odasından telefonumu alacak ve yardım isteyecek güce sahip değildim. Duşu üzerime tutarak istemsiz kasılmalar yaşadım”

Almedia doğum gerçekleşene kadar ne olduğunun farkında değildi. Yaşadığı o anı şöyle anlatıyor; “Şaşıracak zamanım bile yoktu. Ambulans çağırmak aklımdan bile geçmedi. Sadece bebeği iyi tutmayı düşünüyordum.”

Genç kadın bir erkek bebek dünyaya getirdi. Göbek kordonunu nasıl keseceğini bir video izleyerek öğrendi ve kesti.

Aymee Almedia doğumun ardından ailesine durumu nasıl açıklayacağını bilmediği için doktora bile gitmekten çekindi. Ancak bir arkadaşı onu tıbbi yardım almaya ikna etti. Aymee’nin ebeveynleri, doktorlar doğumdan bahsetmek için onları aradığında kez bunun bir şaka olduğunu düşündüler.

Aymee Almedia bebeğine Pedro Lucas ismini verdi. Pedro Lucas şu anda 18 aylık ve Aymee Caceres’te hemşirelik eğitimi alıyor

Kaynak : 1

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı