Teknoloji

Aynı Anda 50 Kişiyle Görüntülü Konuşabileceğiniz Facebook Massenger Room Uygulaması Kullanımda

Zoom video konferans uygulamasına rakip olarak geliştirilen Facebook Massenger Rooms kullanıma sunuldu. Facebook şirketi, 50 kişilik konuşmalara bile izin veren bu uygulamayı, Nisan ayının sonlarına doğru tanıtmıştı. Facebook görüntülü konuşma uygulaması Massenger Rooms, diğer video konferans uygulamaları olan Google Hangouts, Zoom ve WhatsApp’a alternetif sunuyor.

Koronavirüs salgınıyla birlikte en çok kullandığımız uygulamalar video konferans uygulamaları oldu. Birçok kişi bu uygulamaları iş görüşmeleri, toplantılar için kullanıyorken bazıları da arkadaşlarıyla konuşmalarını bu uygulamalar üzerinden yapıyor.

Birçok amaç için kullanılabilen bu uygulamalar arasına Facebook’un yeni video konferans uygulaması, Facebook Massenger Rooms’ta katıldı. Bu uygulama aynı anda 50 kişilik konuşmalara izin vermesiyle dikkat çekiyor.

50 kişiyle aynı anda görüntülü konuşmaya izin veren Rooms, aynı zamanda açılan grup sohbetleri için Facebook hesabına gerek duymuyor.

Uygulamanın en faydalı yönlerinden olan bu özelliğe ek olarak bir bağlantı üzerinden konuşmalara katılım sağlanması sağlanıyor. Uçtan uca şifreleme gibi bir özelliği olmayan uygulamanın konuşmaları daha eğlenceli hale getirecek AR efekleri de bünyesinde yer alıyor.

Artık 50 kişiye kadar video konferans yapabileceğimiz Facebook Massenger Rooms uygulaması, şuanda hem mobil hem de masaüstü için sürümü yayında.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı