Gündem

Ayıp: Otizmli Öğrencisine Şiddet Uygulayan Öğretmen Açığa Alındı

Ankara’da 8 yaşındaki epilepsi hastası otizmli öğrenci M.F.D’ye şiddet uyguladığı görüntülenen öğretmen hakkında, otizmli çocuğun ailesi suç duyurusunda bulundu . Görüntüleri inceleyen bakanlık öğretmenin görevine son vererek açığa alındığını duyurdu.

Etimesgut’ta bir ilkokulda yaşanan bu skandal, sınıftaki diğer bir öğretmen tarafından kaydedilen video ile öğrenildi. Bir buçuk yıldır şiddet gördüğünü bildiği halde yeni ortaya çıkarması da soru işaretleri arasında. 

Türkiye’nin gündemine oturan skandal şiddet olayı, Ankara’nın Etimesgut ilçesindeki Dumlupınar İlkokulu’nun otistik çocuk eğitim sınıfında yaşandı.Kaydedilen videoda öğretmen Y. İ.’nin epilepsi hastası otizmli M. F. D.’ye bağırdığı, eliyle ittirdiği ve üzerine sandalye fırlattığı görülüyor.  

Öğretmenden şikayetçi olan aile, görüntüleri savcılığa vererek gerekenin yapılmasını istedi.

Anne ; ”Epilepsi nedeniyle arada baygınlık geçiriyor. Çocuğumu gözümden sakınıyorum, babasının sakalı değecek diye içim gidiyor benim. Ben çocuğumu sevmeye kıyamıyorum, öğretmeni çocuğa bağırıyor, sandalye fırlatıyor. Eşimle hukuki yollara başvurduk. Okula da dilekçe verdik. Gereğinin yapılmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

İşte sosyal medyayı ayağa kaldıran o görüntüler

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı