Gündem

Amerika Tarihinin En Çok Can Kaybına Yol Açan California Yangını Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri’nin California eyaletinde hafta sonu çıkan tarihinin en büyük yangınına müdahale etmeye devam ediyor. 42 kişinin hayatını kaybetti ve çok sayıda yaralı bulunuyor.  Öte yandan Los Angelen’s bölgesinden 170.000 kişi tahliye edilirken, haber alınamayan 230 kişi içinde arama çalışmaları devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta sonu California eyaletine bağlı San Francisco kentinin yaklaşık 300 kilometre uzaklığında bulunan Paradise kasabasında büyük tarihinin en büyük orman yangını çıktı.

Şu ana kadar resmi makamlardan yapılan açıklamaya göre 42 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralının bulunduğu biliniyor. Kayıp olan 230 kişiden de hala haber alınamıyor. Kasabanın yakınlarına bulunan Los Angelen’s kenti de ise tedbir amaçlı yaklaşık 170.000 kişi tahliye edildi.

Rüzgarın şiddetiyle yayılmaya devam eden yangına, itfaiye ekiplerinin müdahaleleri etkisiz kalıyor. Yaklaşık 450 kilometrelik alana yayılan yangın hafta sonundan beri devam ediyor.

Kim Kardashian West, Lady Gaga,Miley Cyrus, Caitlyn Jenner,  Guillermo Del Toro,  Alyssa Milono ve Roinn Wilson gibi onlarca ünlü isiminde evlerinin bulunduğu bölgede yaklaşık 8 bin yapı hasar gördü.

Camille Grammer Meyer, ” Ne yazık ki evimi kaybettim” notuyla bir paylaşımda bulundu. İtfaiye ekiplerine cesur çalışmalarından dolayı minnettar olduğunu belirtirken, hayatını kaybedenler için üzüldüğünü ve ailelerine başsağlığında bulundu.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sadly my house couldn’t be saved. The courageous firefighters were able to save my cars and personal items recovered from my home. I thanked the fire chief and his team of firemen for all of their hard work. He took the time to explain what happened and I’m grateful for all of their hard work trying to save my home. Sad we lost our home but grateful that my family is safe. Luckily we quickly evacuated our house yesterday after a patrol car drove up the street announcing mandatory evacuations. I’m grateful for my lovely neighbors and friends who kept me informed and for their help this evening. 🙏 Thank you all for caring 💜 #woolseyfire #malibu. Special thanks to Fire Chief Rash and his brave team of firefighters. 🙏

Camille Grammer Meyer (@therealcamille)’in paylaştığı bir gönderi ()

Oyuncu Gerard Butler instagramdan yayınladığı video ile evinin yandığını ve evini kaybedenlere geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangında hayatını kaybedenler için de üzgün olduğunu belirtti.

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı