Spor

30 Yıllık Hasret Sona Erdi! Liverpool Şampiyon

İngiltere’nin köklü takımlarından biri olan Liverpool 30 yıl sonra şampiyon oldu. Chelsea’nin Manchester City’i yenmesinin ardından şampiyonluğunu garantileyen kırmızılar, 30 yıl aradan sonra 19. kez şampiyon oldu.

Geçtiğimiz yıl kıran kırana geçen şampiyonluk yarışını sadece 1 puanla kaybeden Liverpool, bu yıl işini şansa bırakmadı. En yakın rakibi M.City’nin 23 puan ilerisinde, ligin bitimine 7 hafta kala şampiyonluğunu garantiledi.

Bu yıl inanılmaz bir performans sergileyen Liverpool, ligin bitimine henüz 7 hafta olmasına rağmen 86 puanla şampiyon oldu. İngiltere’nin en fazla şampiyon olan 2. takımı olan Liverpool, 1992 yılından beri Premier Lig adıyla oynanan ligde ilk kez şampiyon oldu.

En son şampiyonluğunu 1990 yılında yaşayan kırmızılar, 30 yıl sonra tekrar mutlu sona ulaşırken, 19. kez İngiltere futbolunun en büyüğü oldu.

Geçtiğimiz yıl çok iyi performans göstermesine rağmen 1 puanla şampiyonluğu kaçıran Liverpool, Avrupa’nın en büyük kupası olan Şampiyonlar Ligi Kupasını kazanmasını bilmişti.

Koronavirüs sebebiyle lige ara verilmeseydi belki de Jurgen Kloop’un öğrencileri Mart ayında şampiyonluk yaşayarak Premier League rekoru kıracaktı.

İşte Premier Lig’in resmi Instagram hesabından Liverpool için yaptığı paylaşım

Yorum Ekle

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı